Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Tomi72 sanoi:Tuossa aiemmin ketjussa oleva video oli yksi syy lisätä Vercours reitille![]()
http://www.youtube.com/watch?v=Q-X-GMWrHWo
GuessWho sanoi:kunhan muistaa kiskasta reitin san remo - monaco - nizza - antibes - cannes - St Tropez rantaviivaa pitkin, ennenku nousee takas kotimatkalle, niin muulla ei ole niin väliksi![]()
Tomi72 sanoi:Vaikuttaa hienolta rantapätkältäAinoa mistä en tykkää noissa rantateissä on se, että yleensä tulee kylää kylän perään, liikennettä on paljon...siinä kun pysähtelet helteessä vähän väliä vermeet päällä ja kone hohkaa alla kuumaa, niin alkaa pian tulemaan tuskanen olo...
ek@ sanoi:20 päivää aikaa. Katso tuosta googlen kartasta alueet, että missä on vihreää. Niissä on paremmat reitit. En suosittele reittiä monacosta milanoon tuollein tappavaa tasaista tietä pitkin. Sama homma Espanjan ja Ranskan rajalta Nizzaan. Suurimmaksi osaksi tylsää tullitietä. Mene mieluummin ylös Italian ja Ranskan rajaa Ranskan puolella riippuen avoinna olevista passoista. Toukokuussa varmasti löytyy sulia teitä.
Olen kyllä mennyt läpi Col De L'iseran http://goo.gl/maps/kEhFt ja Col de la Bonette http://goo.gl/maps/xURcD lävitse aikaisin toukokuussakin. L'iseran oli suljettu, mutta tuli fillarilla joku alas ja kysyin, että pääseekö läpi, niin sanoi, että pääsee. Jos pääsee polkupyörällä, niin pääsee mopollakin, joten ohitin puomin.
Ilmeisesti ei ole tarkoitus nähdä kaikkea kerralla ja tunkea mopo sen jälkeen romukoppaan. Mene minne menet ja tutki sen jälkeen, että missä olisi pitäny käydä ja tee paremmat reitit ensi kerralle. Jääpähän uutta ihmeteltävää. Suosi noita google mapsin vihreitä alueita reitillä, niin ei kauheesti mene vikaan.

Karza sanoi:Muista varata Le Marronnieriin spostilla majoitus ajoissa, vaikka mesta on "korvessa" siellä käy hemmetin paljon prätkäporukkaa (ryhmiä). Siinähän ei ole ihan lähellä toista majapaikkaa muuta kuin sit puun alle jonnekin, joten varaus sinne on must. Ikävä ajaa sinne ja kuulla että "fully booked"!
Hotelli on nyt kiinni talvikauden kevääseen, mutta Jean-Francois on kyllä siellä, tekee huoltotöitä/remonttia ja vastaa sposteihin.![]()
aj@ sanoi:Kyllä HD:lla menee, itse yrittelen Vintage Guzzilla ja pisin suunniteltu päivämatka on vajaa 600 km. Sitten löysäillään ja katsotaan, missä mollikka luuraa. Peusteet ovat olemassa, muuta pohjana on kuitenkin tuo mollikka.![]()

