• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Letca goes Lihis 21.4.2013 klo 11:00 Nikkilän ABC

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja GuessWho
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Zamout sanoi:
Monelta arvioitu paluu? Kutkuttais päästä piiiiiiiiiiiiitkästä aikaa mukaan mutta perhevelvoitteet saattaa painaa päälle.:dunno:

Nää on aina yhtä vaikeita :blink:

Se riippuu niin mahottoman monesta tekijästä mut jos mä nyt sanon et viiden ja kuuden väliin tms. Tokihan takastulon voi tehdä halutessaan konetietä pitkin ne joilla on kiirus. Sillä voittaa sen tunnin. Itse en koneteitä ajele/vetele tosin.
 
On kylmä, sataa vettä ja Rouva ratsastamassa, joten jää väliin.

Näin sen vissiin täytyy sit olla, aina ei käy tuuri...

Näyttäis tulevan "lämmin" päivä eikä pitäis sataakaan ja Rouvakin siirsi oman harrastuksensa ajankohtaa myöhäisemmäksi, joten yks lisää mukana testaamassa audiokommunikointia ja arvioimassa Vmatin vitsien tasoa. Ainakin osan matkaa. Kunnes juttujen taso saavuttaa verbaalilyriikan pohjamudat.
 
riittaliisa sanoi:
Näyttäis tulevan "lämmin" päivä eikä pitäis sataakaan ja Rouvakin siirsi oman harrastuksensa ajankohtaa myöhäisemmäksi, joten yks lisää mukana testaamassa audiokommunikointia ja arvioimassa Vmatin vitsien tasoa. Ainakin osan matkaa. Kunnes juttujen taso saavuttaa verbaalilyriikan pohjamudat.

Wuhuu, K:lle tikkari ja sulle metallihärpäke palkinnoks :polonen:
 
MattiRK sanoi:
Aamupalaksi puuroa, buranaa, finrexiniä... Seuraakohan tästä mitään hyvää :D

täällä puuroa ja allergialääkkeitä kourallinen. silmiä kutisee niin vietävästi :vi**ttaa:

nomut toisaalta, se on ainakin selvä kesän merkki kun alkaa siitepölyt ärsyttämään silmiä ja nokkaa :jippikaijee:

hitto ku ostin umpikypärän niin ei voi enää räkiä ja aivastella koska tahtoo :D tai voi mutta voi olla kostea meininki kypärässä..
 
Päivän aikataulut selkenivät, suuntana ABC heti aamupalan jälkeen :)
 
Vaimoke oli taas keksiny muuta päänmenoks eli jäi letka väliin.

Hyvän sään oli kyllä GW tilannu ja jos palvelu jatkuu ollenkaan samanlaisena ni jatkossa varmasti mukana. :right:
 
Bolt ja Amanda kiittää seurasta.
Huippu lenkki, Huippu sää ja varsinkin Huippu ISO H!
Toivottavasti ens kerralla pääsis kaikki KAWASAKITKIN maaliin
 
Aika helvetin muikee kauden avaus. 32 starttas matkaan ja yhtä teknistä murhetta lukuunottamatta kaikki joilla oli aikeet ajaa koko retki pitivät upeasti laskeutumistelineet asfalttia vasten maaliin saakka. Iso kiitos. Hieno Letca, upea henki, aivan loistava keli, tiet ihan ok kuosissa. Välillä äidyttiin hiukan laajentamaan tajuntaakin eli eiköhän sieltä saatu jokaiselle jotain.
 

Liitetiedostot

  • image.jpg
    image.jpg
    730,4 KB · Katselut: 167
Kiitti GW:lle, sikivikille ja suopolle! :thumbup:

Kelikin oli tosiaan sopivasti kuukauden paras. Tauoilla oli lämmin ja ajaessa sopivan villposa.
 
Viimeksi muokattu:
Olipas mukava keli ja hemmetin kiva muutenkin ajella. Nipalla pieni näksypalakin jeesasi niin että kotiin asti pärjäsi mukavasti.

Pitäisköhän seuraavalle lenkille ottaa oma huoltoauto trailerin kera matkaan, niin sais keräillä tien varteen jääneet kawasakitkin suoraan kyytiin? :) Mielenkiinnolla jään odottamaan raporttia mikä siitä isosta zetorista oikein meni...
 
Kiva reissu vaikka konetietä jouduinki Nipalle saakka pyssyttään, kiitos GW että vetelit meitä ja Sikiviki ja Suopo perän huolehtimisesta :polonen: :grin: Mun perä on nyt pipi :paikallatuulee:
 
Ihquu :rakastunut: Eipä vois paljon parempi aloitus olla.
Kaikki kohdallaan: kelit, tiet, porukka, välittäminen ja välineet :thumbup:

Kiitoksia GW:lle, Sikille ja kaikille siltä väliltä
 
jees, mun kawasaki kesti kunnialla koko rääkin, perse on kyllä hellänä pompuista ja töyssyistä :blink:

lähdin nikkilästä Söderkullan kautta tänne itä-helsinkiin, södiksessä joku varis-lauma hengaili tiellä, tööttäsin että lähtee pois ja ajoin niiden ohi, kuului "splöts splöts splöts" ja kurkkasin peilistä rintaan niin aivan jäätävä kasa linnunpaskaa rinnuksilla. kiitti näistä kusipäät. mä tapan teijät enskerralla :grin:

reitti oli mahtava, letka oli mahtava, nopeus oli "sopiva" näin kauden avajaisiin ja tiet oli yllättävän hyvässä kunnossa muutamaa poikkeusta lukuunottamatta.

tästä on hyvä jatkaa tulevaan kesään :thumbup::thumbup:
 
Hieno reissu! Kiitos veturille ja perämiehelle sekä hyvälle seuralle. Ja iso H oli makoisaa.
 
Kiitos Tompalle ja peränpitäjille Sikiviki ja Suopo.
Loistava kauden avausletka - tällaisia vaan lisää pitkin kesää.
Itselle tuli 395km kotoa kotiin.

Mutkat:
Screen%20Shot%202013-04-21%20at%206.08.52%20PM.png


Sekalaisia räpsyjä:

http://sdrv.ms/17EVMyF

PS. Se hyytyny kawa oli Kermitin suvun musta lammas :D
 
Back
Ylös