• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Kylkiäisiä pyörän oston yhteydessä

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja yamapower
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Kaffee ja sivulaukut!
thumbs-up.gif
 
Vielä en pyörää ole pois hakenut, mutta tähän mennessä mitään kylkiäisiä ei ole tullut eikä pyörästä saanu tingittyä edes 1:tä euroa.
Varusteista eli 3kpl kypäriä 2kpl kypärähuppuja 1kpl takalaukku ja 1kpl laukun kiinnike tuli äkkiseltään laskettuna alennusta n.13% hyvä vai huono? Toivottavasti jotain vielä lykkäävät mukaan kun pyörän haen kypärien tultua
smile_org.gif

Jos ei pyörästä voi tinkiä ni on kyllä kiva saada kylkiäisiä tai muuten alennusta muista tuotteista.
 
Uuden oston yhteydessä kaikista varusteista/tarvikkeista -35% kuukauden ajan. Mielestäni aikas hyvä diili.
smile_org.gif
Ei ollut pääkaupunkiseutulainen kauppa, ei.
 
xx:n kun ostin ja toimittivat ensin väärän värin ni hyvitykseksi tuli arain kypärä, yokon gore puku, alpinestarsin kengät ja parit hanskat..

muuten on tullut huoltoja ja renkaita...
 
Ajohousut irtosi kaupan päälle ja tankissa olleen lommon suostui liike oikaisemaan ja maalaamaan. Pari viikkoa meni ajoaikaa hukkaan, mutta jälkeenpäin ei harmita enää tippaakaan kun tankki kiiltelee uudenveroisena.
 
-Nelisen litraa öljyä
-suodattimen
-16 litraa bensaa

öljyt oli koneessa sisällä ja bensat tankissa
wink.gif
 
Ilmaisia lounaita ei ole.Ei myöskään kylkiäisiä
talktohand.gif

kaikki hilavitkuttimet on hinnassa
kaboom.gif
Just näin...

Mut kandee kans miettiä että mitä pyörän lisäksi TARVITSEE. Jos on jo kaikki ajovarusteet, tilpehöörit ja tupperwaret niin älä juokse kylkiäisten perässä vaan tingi hinnasta kaikki mitä saat.

Toisaalta jos joudut vielä ostamaan pyörän lisäksi erinäköisiä tarvikkeita ja varusteita niin jätä pyörän hinta rauhaan ja vaadi kylkiäisiä päälle; kaikki mitä tarvitset. Jos pyörän hinta kaupassa on 10 000e ja haluat saada hinnan 9000e niin liike menettää katetta sen 1000e. Mutta jos sun pitää ostaa vielä 1000e edestä varusteita niin tulos on aikalailla tasan. Mutta jos suostut maksamaan 10000e pyörästä mutta vaadit 1500e edestä varusteita päälle... Tähän liike suostuu todennäköisemmin helpommin kuin hinnanalennukseen koska hinnanalennus on kaikki katteista pois, kun taas 1500e varusteissa katetta on varmaan se 40% jolloin liikkeen todellinen tappio ei ole kuin 900e...

PS: Ite sain moottoriöljyn, BMC:n puhdistuskitin, ja suomen halvimman rahdin kaupan päälle... Siis yksityiseltä.
 
Sain maksaa vitosen extraa siitä että joku sieltä liikkeestä toi kannulla bensaa kun loppu kesken. Kysyin vielä että riittääkö se bensikselle asti, "riittää hyvin".
 
Palaneen (siis ei palavan) takavalon ja huonosti kiinnitetyn eli löysälle jätetyn akun. Kaikki pitäisi tehdä vissiin itse, kuten luovutustarkastus.

Näistä kylkiäisistä kiitos eräälle Herttoniemessä toimivalle "pyörien talolle".
 
Back
Ylös