• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Kuvajahtiajelut, Turun seutu

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Micsu
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Raunistulantie
36119543036_99dc746fdb.jpg


Uusi kohde
35320763204_8ebf479081.jpg
 
Viimeksi muokattu:
Vaan mistäpä löytyvät nämä kaksi kaunista talovanhusta? Parkkipaikan löytäminen täällä on haasteellista etenkin nyt DPTL: n soidessa.
 
Tämä taideteos on vanhan Teollisuuskoulun seinässä osoitteessa Luostarinkatu 15. Tällä hetkellä siinä toimii lukio, joka on väliaikaistiloissa remontin takia. ( TSYK)
 
Taidelinjalla jatkettakoon. Tähän paikkaan joutuu ajamaan 300 m hyväkuntoista soratietä. Ei kai tommosia taustan piippuja kauhean monta olekaan?
 
Lähdin oikeastaan siirtämään Varsinais-Suomen rastia. Viikon sitkeästi vaivannut ristiselkä muutti suunnitelmia ja hainkin tämän Ruissalon kohteen.
 
Huomiota herättävä graffiti löytyi Koulukadulta aakkosasemaa vastapäätä.
Jouduin laittamaan Monsterin seisontaan. Siinä sattuu olemaan minun selälleni sopimaton ajoasento, tämän tiesin entuudestaan. Mutta aina sillä vähän voi ajella. Onneksi velimies antoi tuon Bemarin käyttööni, jos vaikka selkä kestäisi rasitusta sillä paremmin.
 
Nesteen kylmäasema Ruskontiellä näyttää tutummalta toisesta suunnasta. Bemari meni ainakin hetkeksi taas veljelle takaisin. Monsterilla ei selkä kestä ajelua. Niinpä palasin kaluston osalta siis aivan ruohonjuuritasolle.
 
Ei tämän harrastuksen mukavuus ole kuutioista kiinni! Oikein nautinnollista oli kallistella kiinalaisellakin mutkiin tiellä, jonka varrelta käännytään tälle uudelle sillalle. Mutkatien numero on 2042, jos helpotusta kaivataan.
 
Tuo Mielontien silta oli mielestäni niin vaikea, että pakko kysyä: olisitko Japoff löytänyt paikalle ilman tienumerovihjettä? Kypärännoston arvoista tuo nopea löytäminen silti on! :jippikaijee:
 
Back
Ylös