vedenhenki sanoi:Itse liityin siis kerhoon jo lokakuussa 2011. Kampissa nurin n. 20-25km/h vauhdista, sporakiskoon joka oli koholla asfaltista n. 1,5cm. Helsingin kaupungin rakennusvirasto korvasi kaiken, kun tienpitäjän vika oli selvästi. Vasemmalle kyljelle tulin nätisti, ajokamppeissa ei mitään muuta kuin pienen kananmunan kokoinen kuluma ajohousujen lahkeessa, päätä tuli suojattua vaistonvaraisesti. Ulkopuolisia vammoja ei ollut yhtään, ei mitään. Mutta:![]()
Kai tuollainen kuitenkin _tuntui_ jossain kaatumisen jälkeen, siis tuo ei-näkyvä vamma luussa?
Rupes jänskättää kun ei tullut oman lipan jälkeen käytyyn lekurissa kun ei tuntunut olevan tarvetta. Mitäpä sitä ois sielläkään osannut kattoa/tutkia kun oli aika jees olo. Oli vaan seuraavana aamuna lipoista niskat vähän jumissa ja muutama lihas käsissä hieman väsynyt/jomotti mutta sekin meni ohi päivässä. Tosin tollaset "lihassäryt"hän on kuitenki vissii aika normaalia seurausta päiväks-pariks, ja tuon jälkeen ei oo mitään tuntunu missään.
Noh kaipa sen ois huomannu (=tuntenut) jos ois jääny jotain kipeeks eli piilevää vikaa.
Viimeksi muokattu:
Pyörällekään ei tullu muistaaksein ku naarmuja kun se ei pyöriny vaan liukui mutaista ojanpenkkaa. Pyörä vietiin pois ajamalla.



