• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Keskustelua Yamahan moottoreiden kestävyydestä

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Vakarian
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
JMH sanoi:
Siinäs kuulit tate. Dremeli esiin ja ens kesänä riittää paukkua vaikka jaettavaksi :p

sanoo mies jonka pyörä nayttää ihan syötävän hyvältä mutta kestää kuin pastabolognese...
 
Tumppi sanoi:
Alkaa olla noi 750r:n koneet siinä iässä että männänrenkaiden jousivoima alkaa loppua. Ainakin isommassa YZF-koneessa (jossa on samat lohkot) sylinterit kuluu soikeaksi, jolloin porautus ja ylikokomännät on ainoana parannuskeinona.


- T -

Joo tarkoituksena on hoonata ja rengastaa toi vanha kone talvella sekä samalla jakoketju vaihtoon jne, kattelee sen jälkeen että riittikö hoonaus ilman mäntien vaihtoa.
JMH:lle muistin virkistämiseksi maininta että kyllä noi Italian kuumaveriset tyttöystävätkin tuntuvat välillä oikuttelevan, pianon olen aina saanut ajettua takaisin reissuilta :grin:
 
Back
Ylös