Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Ei ole nyt sitä kuittia nähtävillä, mutta sellaset 2K€ oli toi koko pyörän läpikäyminen liikkeessä.Paljonko maksaa tuollainen koneen täydellinen läpikäynti noin suunnilleen? Mulla siis toimii vielä erittäin hyvin (kop kop), mutta täytyy varautua tulevaisuuteen. Osien hinta lähinnä kiinnostaa, ison osan rempasta kun voi tehdä ite.
jos ei lämpimänä meinaa käynnistyä niin äkkiä säätöihin se laite.Hep!![]()
Mäkin hommasin äffän! Vähän vanhahko ja ruma, mutta ihan ok toimiva.. mitä nyt lämpimänä ei tahdo millään lähteä käyntiin, eikä aina lähdekään.
Akku on uudehko ja laturi lataa 14,6 volttia.., tulpat aion vaihtaa ja pistää puolalle relevirityksen että saa kunnolla virtasta.
Olisiko muita ehdotuksia käynnistyksen parantamiseen? Kaasarit pitänee huoltaa ja synkata.
Mitens noi tulpat muuten? Kuulemma iridium-tulpat kestäisi kastelua ja muutenkin paremmin? Tahtoo meinaan haiskahtaa bensalle välillä kun ei meinaa käynnistyä..
Pyörää on vähän aiempi omistaja korjaillut ja maalaillut, ja nyt mä ajattelin pilata sen lopullisesti: joko teen siitä pirkka-faitterin krossistongalla jne,
tai sitten viritän siihen jonkun uuden gigserin katteet ja pidän kyykyhkönä.. en tiiä viälä. Jotain tuunausta ja ruuvausta kuiteskin tiedossa.
edit: Maailmankaikkeuden surkein kuva:
![]()
Vanhemmissa äffissä on tuplaputket vakiona. Saisikohan niiden avulla viritettyä jotain..Onko kukaan laittanut tuplaputkia F:ään?
Olin näkeväni jossakin hinnastossa että olisi saatavilla tuplaputket tähän malliin, onko mitään hyötyä tai järkeä?