Mistä tuollasen minitunkin saa hommattua.
Näytti kätevältä niin ketjujen rasvaamiseen kuin itsepuolustukseen![]()
Joo mistä tosiaan sais hommattua? Vaikuttaa niin näppärältä peliltä!
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Mistä tuollasen minitunkin saa hommattua.
Näytti kätevältä niin ketjujen rasvaamiseen kuin itsepuolustukseen![]()
Sumuttimeen joo tarvii luvan Suomessa, mutta käytännössä asiassa on junan kokoinen porsaanreikä nykyään... LinkkiSuomessa sumutin tarvitsee aseenkantoluvan, eli parempi heittää ennen kotimatkaa vaikka mereen..
Melkein paras ratkaisu, mutta Tallinnasta hommattuna voi sisältää melkoisia ylläreitä, aina tiskivedestä erilaisiin syövyttäviin aineisiin asti. Ja kuitenkin riski saada kaasusumuttimen käyttötilanteessa myös omille kasvoille niitä roiskeita on melko suuri, joten en välttämättä haluaisi juuri siinä kohtaa sen sumuttimen sisältävän jotain terveydelle oikeasti vaarallista ainetta.Pippurisuihketta simmuille eli öögaan? Tallinnasta.
Montakos kertaa olet käynyt prätkällä ulkomailla?Ymmärrän aloittajan tilanteen paremmin kuin hyvin. Maailmassa on paikkoja joita ei kanarialla käynyt motoristi välttämättä tiedosta.
Muokkasin kirjoitusvirheeni. Muutaman kerran mopolla mutta ei kovin kaukana, silloikkin tosin varastettiin kilvetMontakos kertaa olet käynyt prätkällä ulkomailla?Ymmärrän aloittajan tilanteen paremmin kuin hyvin. Maailmassa on paikkoja joita ei kanarialla käynyt motoristi välttämättä tiedosta.