• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

K 1200 LT satula

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Marutsi
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Mulla olisi pieni ongelma, kun en suuressa tyhmyydessäni osaa irrottaa penkkiä, että saisin akun ladattua talven jäljiltä! Miten sen saa irrotettua?
 
Avaa vasen sivulaukku, vasemmassa ylänurkassa on vetonuppi, vedä siitä ja nosta kuljettajanistuin takareunastaan ylös, alta paljastuu akku.
Jos siis tätä neuvoa kaipasit, vai ymmärsinkö väärin.
 
Juuri sitä tarkoitin. Kävin katsomassa ja niinhän se satula nousi. Kiitos, en varmaan olisi ikinä sitä itse hoksannut!
 
Mulla olisi pieni ongelma, kun en suuressa tyhmyydessäni osaa irrottaa penkkiä, että saisin akun ladattua talven jäljiltä! Miten sen saa irrotettua?
Pyörä vaikuttaa olevan sinulle uusi. Vinkki: Jos pyörä on vanhempaa vuosimallia, niin kannattaa olla aika varma, että akku ei ole tyhjentyessään valmistunut lopullisesti. Vajaalla akulla tehty käynnistysyritys voi johtaa starttireleen palamiseen ja kalliiseen tai ainakin työlääseen oppituntiin LT:n rakenteesta ja purkamisesta.

BTW Sitten vaan ilmoittautumaan kesän LT-tapahtumaan!
 
Back
Ylös