• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Itsetehty ketjurasvari pyörii mielessä.

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Suzu-ukko
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
finn sanoi:
Hammasratas (kirjoitin virheellisesti siipirataspumpusta, josta minulla ei ole kokemusta), pissapojan pumppu käytössä. Toimii, mutta ei ole optimaalinen, koskaa kavitoi korkean kierroslukunsa takia jne.

Parhaana pidän annospumppua, jota mm. Pro-oilerissa käytetään. Pro-oiler kaupallinen kehitelmä
Mccoin rasvarista. Kriteerit, matka, nopeus ja sade tunnistin. Pumpun ohjauksen voi myös ottaa ohjausyksikköön suoraan pyörän nopeusanturista.
McCoin rasvari voitti Motorrad testissä.
http://www.mccoi.de/

Jep . tuo annos/solenoidi pumppu on kätevä- ei tartte kikkailla pumppaus aikoijen, kuristimien yms kanssa tulee annos kerrallaan.
 
Back
Ylös