psi sanoi:The Angel GT rear tyres are also available in A and D SPEC:
REAR (A) 2 PLY CARCASS for improved stability on larger motorcycles.
Katos joo enpä huomannut tuota..
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
psi sanoi:The Angel GT rear tyres are also available in A and D SPEC:
REAR (A) 2 PLY CARCASS for improved stability on larger motorcycles.
epv sanoi:Onko kellään kokemusta Pirellin Diablosta?

antti_p sanoi:En tiedä miten on kehittynyt Pirellin Diablo mutta tuollainen oli kevarissa takasena ja hornetissa. Märkä- ja kuivapito oli aika heikkoa. Kevarikin tuntui todella tehokkaalle kun diablo suti vaan märällä ja hornetissa vaikka oli kuinka lämmin rengas niin ei pitänyt yhtään. Todella pettynyt olin renkaiseen. Takanen kesti pyörän alla n. 4000km![]()
JaySon1 sanoi:Nyt tarvis vähän apuja
Renkaanvaihto edessä ja tuplaan kahden mallin välillä, eli Pilot Road 2 ja Pilot Power 2ct. Molemmat hintaluokassaan hyviä kumeja.
Pilot Power 2ct:t alla tälläkin hetkellä ja niillä jotenkin pyörä tuntuu jopa liian herkältä ohjata. Joten kysymys kuuluu, onko Pilot Road 2:n profiili sellainen että ajovakaus vähän kohenisi?
Jossain muistan nähneeni mm kuvan missä oli jotain mainittu ko renkaiden profiilista ja eri kumiseosten osuudesta ja sijainnista renkaalla (sillä molemmat 2-seoskumeja).
Eli jos tähän saisin osviittaa / mahd jopa linkkejä niin voisin päätökseni tehdä ja ilmoittaa liikkeeseen mitka gummit ottavat mulle sivuun. Tällä hetkellä kallistuisin kokeilemaan noita PR2:sia.
pupu sanoi:Onhan toi PilotRoad huomattavasti pyöreempi profiililtaan, eli vähemmän herkkä kääntymään.
GuessWho sanoi:FJR:ssä Pilot Road 2 reunavahvistettuna aivan ylivoimaisen hyvä rengas. Pitää, kestää ja on mukava ajaa kunhan aina vaihtaa etusen ja takasen AINA samaan aikaan (koskee muitakin renkaita). Saako sitä enää mistään on toinen juttu...
Hammurab sanoi:Lyhyesti vastattuna: Saa.
Lyhyesti: ei tarvi.epv sanoi:Mitä mieltä muuten olette, pitäisikö etusen ja takasen olla samaa merkkiä & mallia? Etunen on vielä hyvä, mutta takanen lopussa ja tekisi mieli vaihtaa renkaan merkkiä. Ei millään raaskis vaihtaa etusta vielä.
Tomber sanoi:Lyhyesti: ei tarvi.
kannonkiertäjä sanoi:Lyhyesti: ainakin Saksassa tarvitsee!
kannonkiertäjä sanoi:Lyhyesti: ainakin Saksassa tarvitsee!
XJ 900 sanoi:Saksassa rek.pyörässä pitää olla rek. otteeseen merkityt renkaat,kooltaan ja merkiltään (yleensä kahden rengasmerkin vaihtoehdot),ed. ja takana samalta valmistajalta. Ulkomaalaiset noudattaa(?) tietenkin oman maansa säännöksiä.

XJ 900 sanoi:Saksassa rek.pyörässä pitää olla rek. otteeseen merkityt renkaat,kooltaan ja merkiltään (yleensä kahden rengasmerkin vaihtoehdot),ed. ja takana samalta valmistajalta. Ulkomaalaiset noudattaa(?) tietenkin oman maansa säännöksiä.
epv sanoi:Mitä mieltä muuten olette, pitäisikö etusen ja takasen olla samaa merkkiä & mallia? Etunen on vielä hyvä, mutta takanen lopussa ja tekisi mieli vaihtaa renkaan merkkiä. Ei millään raaskis vaihtaa etusta vielä.