Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Vastaavanlaista pyöränvaihto-systeemiä suosittelen kaikille, ainakin ennen kuin täällä foorumilla alkaa päätään aukomaan laitteesta, josta ei ole kuin kuvia nähnyt. Kummasti avartaa mieltä tämmöinen ja antaa myös perspektiiviä harrastukseen!![]()
Kyllä kyyllä.Sanotaanko, että nyt tullaan asiaan.Bemarissa voi vissiin sitten perseen kuivata penkinlämmitimellä ja päälle kieltää että on edes housuihinsa kussutHonda on vähän kuin kusis housuihinsa. Hetken lämmittää.![]()
Ja remontintekoonMiksi ostaa Japanilainen halpiskopio, jos massit riittää aitoon ?Enpä osaisi muuta sanoa, kuin että BMW. Jos siis olet ihan moottoripyöräilyn asialla liikenteessä.
Hearley kuuluu pörssikurssehin ja kaikkeen muuhunkin jolla ei ole mitään tekemistä moottoripyöräilyn kanssa.
Suomessakin, ne suurimmat rikolliset istuvat talvisin ison mersun tai audin takapenkillä, ja kesäisin ajavat jopa sata kilometriä sillä harley davinsonnillaan.
Luulen, ja uskon, että jos harleyn luoja vielä eläisi, hän saattaisi ydinpommittaa tyhmät motoristinalkiot tältä planeetalta..![]()
No, onhan toi BMW merkkikin peräisin natsisymbolista..
Osta Suzuki. Se on kuin Dalai Lama.![]()
Kun nyt kerran osaat tehdä tuollaisia syväluotaavia analyyseja, niin lokeroi nyt samalla vaikka italialaisilla prätkillä ajavat samoin tein...Kyllä kyyllä.Sanotaanko, että nyt tullaan asiaan.Bemarissa voi vissiin sitten perseen kuivata penkinlämmitimellä ja päälle kieltää että on edes housuihinsa kussutHonda on vähän kuin kusis housuihinsa. Hetken lämmittää.![]()
Itse sanoisin että bemarissa ja hoodeessä on kyllä paljon samaakin: savuttavia, tärisevän tehottomia puputtajia molemmat, paljon sähkö- ja mekaanisia vikoja sekä lisäksi selkeitä suunnitteluvirheitä, naurettavan korkeat hinnat laatuun ja käytettyihin materiaaleihin nähden. Keskiverto-ostajasta en sano kuitenkaan mitään, eihän täällä mitään provota vaan annetaan niille joille on väh.. vähemmän kokemusta moottoripyöristäkin.
Mutta itse ohjeistukseen:
Jos olet itsetunnon kohotusta tarvitseva kääpiö, joka ei aja koskaan kovempaa kuin 60 km/h etkä yli 40 km matkoja etkä yli 20 km päähän lähimmästä valtuutetusta HD merkkikorjaamosta, on pyöräsi HD.
Jos taas olet verenkiertohäiriöistä ja jäykistä raajoista kärsivä seniori jolla ei ole varaa uuteen BMW henkilöautoon, jostain Hymer-Fiatista puhumattakaan, on valintasi BMW motorrad!
Ankara fleimaus.Itse sanoisin että bemarissa ja hoodeessä on kyllä paljon samaakin: savuttavia, tärisevän tehottomia puputtajia molemmat, paljon sähkö- ja mekaanisia vikoja sekä lisäksi selkeitä suunnitteluvirheitä, naurettavan korkeat hinnat laatuun ja käytettyihin materiaaleihin nähden. Keskiverto-ostajasta en sano kuitenkaan mitään, eihän täällä mitään provota vaan annetaan niille joille on väh.. vähemmän kokemusta moottoripyöristäkin.
Mutta itse ohjeistukseen:
Jos olet itsetunnon kohotusta tarvitseva kääpiö, joka ei aja koskaan kovempaa kuin 60 km/h etkä yli 40 km matkoja etkä yli 20 km päähän lähimmästä valtuutetusta HD merkkikorjaamosta, on pyöräsi HD.
Jos taas olet verenkiertohäiriöistä ja jäykistä raajoista kärsivä seniori jolla ei ole varaa uuteen BMW henkilöautoon, jostain Hymer-Fiatista puhumattakaan, on valintasi BMW motorrad!
Voi helvetti kun olis tuon tiennyt aikaisemmin... 180kmh jalat edellä, rapiat 1700km noin 20:een tuntiin... merkkikorjaamoista en tiedä kun en ole käyttänyt. Ei niitä kai lapissa tai virossa montaa ole?Jos olet itsetunnon kohotusta tarvitseva kääpiö, joka ei aja koskaan kovempaa kuin 60 km/h etkä yli 40 km matkoja etkä yli 20 km päähän lähimmästä valtuutetusta HD merkkikorjaamosta, on pyöräsi HD.
ton on oltava totta koska Olmi on sellaisen selkeästi nähnyt.Voi helvetti kun olis tuon tiennyt aikaisemmin... 180kmh jalat edellä, rapiat 1700km noin 20:een tuntiin... merkkikorjaamoista en tiedä kun en ole käyttänyt. Ei niitä kai lapissa tai virossa montaa ole?Jos olet itsetunnon kohotusta tarvitseva kääpiö, joka ei aja koskaan kovempaa kuin 60 km/h etkä yli 40 km matkoja etkä yli 20 km päähän lähimmästä valtuutetusta HD merkkikorjaamosta, on pyöräsi HD.
Mutta jatka toki lätinää, hieman kyllä voisit laittaa lisää mielikuvitusta![]()
Saat elää.Olipa täällä odotetusti tosikkoa väkeä![]()
Kunhan krapulassa itseäni viihdytin![]()
Jotkut kun kysyivät niin itse ajan wanhalla japsilla, saatanpa sen vaihtaakin italiaanoon, tai jopa siihen bemariin. (ei LT, ei mikään customi, ei ääh..)
+1 2007 jarrut vaihtuivat ABS Bremboihin ja hyvästä syystä, ero jarrutustehossa on huomattava. Iso etu on että nyt voi takajarrunkin vain polkea pohjaan ilman pelkoa että lähtee perä alta ja jää enemmän aikaa muuhun tilanteen havainnointiin.Harrikat alkoivat kiinnostamaan pari vuotta sitten ja niistä nimenomaan RoadKingit. Nyt talvella tuli hankittua 2006 RoadKing ja kevään ensimmäiset ajelut on ajeltu, joten jotain osaan pyörästä jo kommentoida. Ulkonäöstä tietenkin pidin...enhän muuten olisi vaihtanutkaan. Äänet ovat maukkaat, tuota käyntiääntä voisi kuunnella vielä vuoteessakin kuulokkeet päässä ajopäivän päätyttyä. Pyörä on paljon raskaampi kuin RT ja vaikka painopiste onkin alempana kuin Bemarilla niin paino kyllä tuntuu...niin hyvässä kuin pahassa. Fiilikset on mainiot ajettaessa. Jarrut ei yllä Bemarin tasolle, mutta kyllä näilläkin pysähtyy.
Molemmat hienoja pyöriä, erilaisia toki, mutta hienoja. Pääasia kai taitaa olla, että jokainen kurvailee pyörällä josta pitää ja nauttii tästä hienosta harrastuksesta.
Tosin nyt kun takajarrua ei saa enää lukkoon, niin tätä ei saa kaadettua perinteisellä tempulla jos tarvis tulee.
Ihan uteliaisuudesta kysyn, että millainen tarvis edellyttää tuota perinnetemppua? Eli missä tilanteessa sinä itse näin tekisit?
s