• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Hankintaketju... Mita varustetta hankit viimeksi?

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja s&s
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
A*starsin 1os. nahkaa
062802jumpie_prv.gif
 
Vapaapäivän kunniaksi kävin kierteleen vähä prätkäliikkeitä. Vähän hirvitti, että tuleeko kalliiksi, kun on tarjouksia joka paikassa. 69€ tuli reissulle hintaa Dainesen hanskojen muodossa. Puoleen hintaan, mutta silti kova hinta hanskoista opiskelijalle..

Vanhat ykköshanskat on tosin jo kulunut läpi parista kohtaa ja nämä sopii paremmin saman värisen nahkatakin kanssa..

9df3_2.JPG
 
4 kpl ledejä mittareiden taustavalaistukseen.
2 ledeistä ei toiminut  
mad.gif

Elokuun lopussa tilaamani umpio saapui ja oli epäsopiva  
mad.gif
Kai testasit kääntää ledejä 180 astetta kantaan nähden?
Ledithän ovat diodeja ja näin ollen eivät pala kuin oikein päin asetettuna kantaan.
Jep, näin tein. Samaa firman edustajakin kysyi heti, kun soitin reklamaatiosta. Kyseli piuhat jne. samalla, jonka jälkeen totesi että selvä, uudet 2kpl tulee postissa. Ystävä, joka enemmän ledien kanssa touhuaa, haluaa nähdä nämä ei toimivat. Kuulemma niin idioottivarmaa tekniikkaa, että ei periaatteessa voi olla mahdollista.
 
Arai Axces Pearl Black kokoa S tuli ostettua mahdollisia kyytiläisiä varten. Omaan RX7-GP:hen verrattuna aika riisuttu malli, mutta varmasti hyvä ja turvallinen kypärä kyytiläiselle. Itse en voinut testata kypärää, koska se ei mahtunut päähäni.
Ostin tarkoituksella pienen koon, kun oli jo mielessä pari tiettyä kyytiläistä, joilla on aika pieni pää. Kypäränhän tarvii olla aika istuvaa kokoa, jotta siitä olisi hyötyä. Ostetaan sitten isompi kypärä lisäksi, jos sellaiselle tarvetta ilmenee.
 
Hanx Dexter byysat tuli hommattua.
Minulla ollut ko. malli noin 5 vuotta ja nyt tänä kesänä ilmeni että jostain syystä nivusista ei pitänyt enää vettä. Ei, en laskenut housuun sisäisesti. Ei ole sattunut sellanen sade kohdalle useammin joten en tiedä oliko sattumaa vai onko vikaa kalvossa. Pitäs uhrata yksi sadepäivä tieteelle ja lähteä ajamaan.
 
Back
Ylös