Kyllä mie siut vielä suattasin vielä ritsille ottaa meditoimaan, vaikka sie sen pissimävälineen mallin vaihtasit.Ehkä kuitenkin vaihdan sukupuoleni voidakseni pissiä ajokamppeet päällä? Jos se on se yllätys? Kyyditset sie Tuksa minnuu senkin jälkeen? Mie lupaan että se on pienempi sitten kun kenenkään, ei tule kateutta...pissiminen on se pointti.
(Jenni kirurgin haastattelussa ennen leikkausta: "No niin, Holopainen, miten olette tunteneet itsenne mieheksi, tuntuuko elämä raskaalta, oletteko aivan kuin väärässä elimistössä? Luuletteko, että tämä sukupuolenvaihdos muuttaa henkistä tasapainoanne?" "Ei, ei tässä ole ollenkaan identiteetistä kyse" Parahtaa Jenni: "Mie vaan olen niin turkasen kyllästynyt siihen, kun AINA kun saan haalarit päälle, ajohaalarit nyt vaikka esimerkkinä, niin huomaan että pissittää. Siinä asussa olisi se mukava aukko, mutta enhän mie millään ossoo siitä pissiä, herra ylilääkäri! Kaiken logiikan mukaan olisi hyötyä pippelistä tässäkin, joten saisinko sellaisen? Saisinko pienen, että ei tarvihe kyydistä jäädä? Juu, se viisi senttiä riittää, kiitos - ai värivalikoimaa..." )
Säästän teidät lopulta kuvaukselta.
Ei tosin kannata vaihtaa, monta huonompaa asiaa saat vaihdossa. Esimerkkeinä otettakoon seuraavat pari haittaa:
1: Parranajo - Tuo jokaisen miehen välttämätön paha, ei oo kivaa kuunnella " Kampaa naamas, saat illansuussa banaanin " - kommentteja, jos pikkasen on jääny parranajo väliin. Parranajossa ei oo mitään kivaa, varsinkin jos ajaa höylällä. Keljuttaa raapia naamaansa pieniä haavoja, joita sitten joutuu paikkailemaan pienillä vessapaperin paloilla.
2: Kassit - Et sie sitä pippeliä saa ilman että sulle jonkin näköiset kassit asennetaan ( luulisin ainaki ). Sitten saa aina olla varomassa ettei nyt lyö niitä esim. pyöräntankoon, jätä niitä huonosti rakennettujen saunanlauteiden väliin ( kts. wikipedia: " Vanhan kansan vitjakivekset " ), tai että niihin ei kukaan kateuksissaan potkaise, lyö tai muuten kohtele kaltoin. Se meinaan sattuu ihan penteleesti jos ne osuu voimalla tuohon em. pyöräntankoon.
En muuten sitten pystynyt olemaan kommentoimatta sitten tuohon Jennin ja Lekurin kohtaamiseen...
Jenni kirurgin haastattelussa leikkauksen jälkeen: "Holopaisen leikkaus onnistui loistavasti, asensimme vähän käytetyn, uutuudenkarhean pippelin. Edellinen käyttäjä ei ollut tyytyväinen, joten hän palautti sen tänne klinikallemme kaksi kertaa sitä käytettyään. Mitoitus oli aika passeli, vaikka se oli 10 cm pidempi kun se malli, jota pyysitte. Nyt vaan Holopainen sitten muistaa , ettei ole soveliasta raapia sitä julkisella paikalla , vaikka sitä kuinka kutittaisi ja olo tuntuisi tukalalta. Kuitenkin tuo leikkaus vaikuttaa Holopaisen ulkonäköön ja mielialoihin, vaikka se ei ollut tarkoitus, mutta pieniä sivuvaikutuksia tälläisilla leikkauksilla on aina. Kuten jo huomaatte, äänenne on madaltunut, parrankasvu on alkanut ja mielialanne ovat aikalailla miehisiä. Nyt kirjoitan teille vielä... Laittakaapa se nyt piiloon Holopainen. Eli kirjoitan teille vielä viikon sairauslomaa toipumistanne varten. Olisiko teillä jotain kysyttävää tai jotain josta haluaisitte mainita ? " Lääkäri opastaa Jenniä
" Onks tässä jossain lähellä jotain hyvää tissibaaria, josta sais koffia ? " Kysyy Jenni
Että näinkin voisi varmaan käydä....