• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Hailac lopettaa maahantuonnin

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Mariini
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Eli Kesko rupeaa hoitamaan maahantuontia. Onnea vaan, ei ainakaan tule hinnat tippumaan Duksuissa.
 
Tuosta olen harvinaisen samaa mieltä. VV-Autolla ei ole henkilökuntaa ja tuskin haluakaan, Volkkarikin menee perseellä kappaleista huolimatta. Konekeskolla taas taitaa olla ihan omat vaivansa Jammun kanssa. Kyllä se Duksu Hailacin käsiin jää muodossa tai toisessa - luulen ma.
 
Just noin se pitää mennä... Audilla on hienot tilat jotka on eriytetty Volkkarista (rahvaasta). Jos asiakkalla on varaa ostaa Audi niin ehkä pankki lainaa vielä 20-30k€ että saa mopon talliin.
No joo, jos näitä juttuja katsoon hieman isommala säteellä (EU) niin varmasti Audi asiakkaista löytyy paljon sellaisia ihmisiä joilla on pörssi oikeesti kunnossa eikä yksi Ducati siihen mitään lovea tee. Pyöräkauppa saattaa muutua kannttavaksi kun vaan löytyy oikea asiakaskunta.
 
http://www.mpmaailma.fi/uutinen/hai...i-maahantuojana-nettihuhut-audista-perattomia

" Jouko Kantola kertoo toiminnan jatkuvan tällä haavaa entiseen tapaan.

– Netissä liikkuneet huhut Audista ovat täysin perättömiä. Viime viikolla sovimme Ducatin kanssa, että jatkamme maahantuojana toistaiseksi voimassa olevalla sopimuksella. Meidän kautta hoituvat huollot, varaosapalvelut ja jopa uudet pyörät, käytännössä ihan normaalisti. Näin tehtiin, etteivät asiakkaat ainakaan kärsi. Ducatin kanssa meillä on yhä hyvät välit, ei minkäänlaista riitaa."


Ota tuosta sitten selvää.
 
Viimesin tieto tuli tänään Kantolan omasta suusta: Maahantuoni sekä Hailac Oyn toiminta päättyy kesäkuun puolessa välissä ellei tehtaan puolelta tule uutta sopimusta, mikä on hyvin epätodennäköistä.
 
Back
Ylös