Nyt wunderlich jakkara on saanut kilsoja reilu 1000. Kyllä tämä hyvä hankinta oli tuon korkeuden osalta. Muotoilu on hieman leveämpää mallia kuin alkuperäinen joka johtaa siihen, että se -5cm joka yläpinnasta mitattuna tulee ei käytännössä toteudu koska haarat ovat leveämmällä. ESA yhden kypärän modella jalat ottavat kantapäitä myöden maahan. Tämä oli tavoiteltu olotila. Sitten jos ESAan tuuppaa vuoria ja isompia vuoria niin alkaa taas kärkien kulutus. Muotoilu on parempi kuin alkuperäisessä eikä persusta puudu samalla tavalla.
Kaikki ei kuitenkaan ole vain hyvää ja mahtavaa. Tuo madallus näyttää nyt johtavan vääjäämättä jalkatappien madallustarpeeseen. Tottumistakin on. Muoto ajaa siihen, että pysähtyessä pitää korjata asentoa että saa hyvän asennon liikennevaloihin. Lantiota pitää jotenkin pyöräyttää taakseppäin, tahtoo siis valuttaa kulkuset tankin kylkeen. Pitää tuunata tuota asentoa vielä vaikka nostamalla satulan etureunaa. Tämän lisäksi satulan viimeistelyssä on toivomisen varaa. Päälleppäin hieno ja hyvä mutta etureunan alapuolella olevat niitit hankaavat helposti tankkiin naarmuja satulaa irrottaessa/asentaessa. Voi olla että joutuu jotain suojateippiä laittamaan.
Jalkatappien madalluksella saa kenties myös toisen positiivisen asian aikaan nimittäin ajoasento tapeilta ajaessa muuttuu edullisempaan suuntaan. Nyt sarvet ovat liian alhaalla eli se on joko jalat alemmas tai raiserit ohjaustankoon.