• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

FJR vuotaa öljyä sivutuella

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja qazwsx
  • Aloituspäivä Aloituspäivä

qazwsx

MotOrg ry
Tollainen tuli eteen kun jätin sivutuelle pyörän kaltevalla kestopäällysteellä, niin että pyörä oli enemmän kallellaan kuin tasaisella alustalla.

Vuotaa nähdäkseni kardaanin etutiivisteestä? Ei näytä vuotavan kun on sivutuella tasaisella alustalla.

Onko tullut vastaan kellään muilla samaa?

Hiukan vaan huolissani tuosta etu-stefasta kun se alkoi vuotamaan tuolla Espanjassa toissavuonna ja silloin sinne vaihdetttiin uusi joka vuodon korjasikin.

Oisko vaan että liikakallistus nosti öljypinnan liian korkealle ja stefa päästi ohi, tai sitten toi on taas menossa hajalle.
 
Menossa hajalle  
sad_orig.gif
vaihtoon  
062802moto_prv.gif
 
Vaihtoon menee, jaa. Sen stefan tarkoitus on pitaa ne oljyt siella sisalla vaikka nostaisit sen roikkumaan etuvanteesta kattoon.
 
Back
Ylös