Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.
Käytät vanhentunutta selainta. Se ei välttämättä näytä tätä tai muita verkkosivustoja oikein. Sinun pitäisi päivittää tai käyttää vaihtoehtoista selainta.
-02 on malli ja pari tuhatta olen ajellut itte. Olis vaan kiva jos vois haarukoida tuota huoltoa ettei tarvi tien päältä alkaa uutta laturia tilailemaan.
Ei tunnu näillä korjaamoilla olevan juuri mitään osaa hyllyssä vaan kaikki menee tilaukseen.
Ei se laturi huoltoa tarvi,siinä on vaan roottori,staattori ja ruuvi.Ei hiiliä ollenkaan.Noi on varmoja vehkeitä,ei kannata siitä huolehtia.Ennemmin tarkastat ja rasvailet ohjauslaakerin,takahaarukan välykset ja neulalaakerin rasvaus,kardaanin boorien tarkastus ja rasvaus,yleinen muttereiden ja pulttien kireyden tarkastus,nestevaihdot jne... pientä ylläpitohuoltoa sitten ensi talvena.Nyt vaan kovaa ajoa,ilman turhia murheita.