Mrvexin
MotOrg ry jäsen

Onko kokemusta FJR :ssä noista Mirror extensioneista? Parantavat varmaan näkyvyyttä, mutta miten peilin tärinät?
http://www.motorcycle-road-and-race...otech-yamaha-fjr-1300-2006-2011-p-407781.html
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.

Itse olen suosinut vakiopeileihin: http://www.biltema.fi/fi/Autoilu---MP/Autotarvikkeet/Peilit/Laajakulmapeili-33102/ 
Matva sanoi:No aika harteikas FJR kuski pitää olla, tai sitten vastarakastunut, että tarakkaharakkaa pitää koko ajan silmäilläItse olen suosinut vakiopeileihin: http://www.biltema.fi/fi/Autoilu---MP/Autotarvikkeet/Peilit/Laajakulmapeili-33102/
![]()
karivei sanoi:En tiedä oletko ajanut FJR:llä, mutta hartiat eivät ole ongelma, vaan kyynärpäät. Peilin alueesta jää 30% katveeseen, ei ole mukava koko ajan vedellä kyynärpäitä sisään, jotta näkisi kunnolla taakse. Voin muuten vakuuttaa, että en ole ainoa, joka tätä on harmistellut. Aika monta yllätystä on noiden peilien kanssa sattunut viimeisten +50km/3 vuotta aikana, varsinkin saksan motareilla pitää peileihin vikuilla aika taajaan...siellä kun takaa tullaan myös lujaa..
Vastaavat laajakulmapeili olikin jossain vaiheessa, rapisivat vaan pois.... tosin ne eivät kyllä olleet ihan samaan tarkoituksee.
Ja ne laajakulmat eivät olleet sisäänpäin, vaan nimenomaan sivulle....
