harmaahukka
Rauhallinen kaahari
Sori oli ihan pakko (saa poistaa)
-hh-
-hh-
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Varmaan siksi, kun takarengas liikkuu ylösalas...Yksi tyhmimmästä päästä oleva on tuo kyykkypyörien typerä tyhjä tila takapyörän ja lokasuojan välissä. Miksi sitä tilaa ei käytetä edes hyväksi?
Oli dukessa joskus renkaan jäljet pakoputkissa todisteenaVarmaan siksi, kun takarengas liikkuu ylösalas...Yksi tyhmimmästä päästä oleva on tuo kyykkypyörien typerä tyhjä tila takapyörän ja lokasuojan välissä. Miksi sitä tilaa ei käytetä edes hyväksi?![]()
Lasisen hillo- tai vaikka suolakurkkupurkin kansikin ajaa saman asian. Ja kyllä on joissain paikoissa aika hyvä juttu.Toi seisonta jalan alle tuleva lätkä on ihan must jos yhtään liikkuu muualla kun asfaltti pinnalla!eikä sekään ole sata varma!esim pari kesää sitten varkauden tehtaalla pyöräparkin asfaltti oli uusittu ja sit tuli kuuma kesäpäivä ja pari mopoo oli nurin!sen jälkeen siihen valettiin betoni!tosta bilteman muovin palasta en tiedä mutta itse tein alumiiniturkkilevystä 90mm lätkän ja kun töissä tein niin sain siitä vielä palkanPalkka juoksee kun tekee itselle kaikkee kivaa joten en pidä yhtään turhana!![]()
Jotkut ottavat pyöräänsä ylimääräisiä kilojakin vaikkei niistä ole kuin haittaa. Ne mantelin kokoiset vilkutkin ovat usein hyväksyttyjä. Kokoa tärkeämpi niissäkin on sijainti. Pyörien valmistajat usein laittavat näitä kymmenen kuution kaasunestesäiliön näköisiä vaimentimia.Minusta tyhmimmältä vaikuttavia asioita ovat nuo mantelin kokoiset vilkut ja tökeröt jälkiasennuspöntöt. Hienoja pyöriä pilataan ihan traktorin pakoputkelta näyttävillä kanistereilla...Akrapovic yms. Pyörien valmistajatkin tekevät ihan originaalina typerältä näyttäviä virityksiä mutta nehän ei olekaan varusteita.
Et taida olla mikään tekniikan taitaja?Yksi tyhmimmästä päästä oleva on tuo kyykkypyörien typerä tyhjä tila takapyörän ja lokasuojan välissä. Miksi sitä tilaa ei käytetä edes hyväksi?
Jep hyvä on tuokin ainut vaan et se lätkä meinaa joskus unohtua siihen maahan kun innoissaan potkasee seisontajalan pois ja lähtee nauttimaan ajelustaLasisen hillo- tai vaikka suolakurkkupurkin kansikin ajaa saman asian. Ja kyllä on joissain paikoissa aika hyvä juttu.
Jos nyt saan kysyä, mikä tässä on vikana? Varmasti poistat tämänkin kysymyksen.
Aihe on mauttomat mp-varusteet, kuvassa mauton Laminar Lip.Jos nyt saan kysyä, mikä tässä on vikana? Varmasti poistat tämänkin kysymyksen.
Onpa todella turha. Huomattavasti helpompi on kuljettaa sitä kaljatölkkiä mukana?? Usken ettei tunnu turhalta kun vieressä olevat mopot on nurin ja oma pystyssä kiitos suuren rahallisen uhrauksen (3,90) tai jotain sinnepäin!kokoontumisissa olen uhrannut yhden palautustölkin tuohon jalaksen alle. 10cnt ei kaada talouttani mutta tuommoset tupperikiekot kyllä jää biltemaan. harrikkaa ei saa omalla painollaan kaatumaan kuin semmosessa paikassa johon ei tule yleensä pyöräänsä ajettua ikinä.![]()
MOOTTORIPYÖRÄN JALKALEVY
Kätevä muovilevy, joka asetetaan moottoripyörän jalan alle pysäköitäessä pehmeälle alustalle tai lämpimälle asvaltille. Päällä reunat, jotka estävät levyä liukumasta pois paikaltaan. Alustassa liukumaton "anti-slip"-pinta.
Taskuun sopiva malli, Ø 95 mm.
Tuota pidän äärimmäisen turhana.
turhana pidän tuota minäkin.
sanoi:Loistelias valtateiden valtias, joka on varusteltu ylellisemmin kuin yksikään toinen moottoripyörä – tässä mallissa
myös Airbag-turvatyyny, navigaattori ja radio.
matkapyörä, jonka äärimmäisestä mukavuudesta antavat esimakua peruutusvaihde, sähköisesti kojelaudasta
säädettävä takaiskunvaimennus, erinomaisen suojan ajoviimalta ja sateelta antava kate, lämpökahvat,
lämmitettävät istuimet, säädettävä jalkatilan lämmitys
Toi turvatyynyhän näyttää aivan suuremman kokoiselta perseeltä.sanoi:Loistelias valtateiden valtias, joka on varusteltu ylellisemmin kuin yksikään toinen moottoripyörä – tässä mallissa
myös Airbag-turvatyyny, navigaattori ja radio.
matkapyörä, jonka äärimmäisestä mukavuudesta antavat esimakua peruutusvaihde, sähköisesti kojelaudasta
säädettävä takaiskunvaimennus, erinomaisen suojan ajoviimalta ja sateelta antava kate, lämpökahvat,
lämmitettävät istuimet, säädettävä jalkatilan lämmitys![]()
Tästä ko. pyörämallistahan on aikaa sitten sanottu lause... kaikki auton huonot ominaisuudet, ei yhtään moottoripyörän hyvää ominaisuutta...sanoi:Loistelias valtateiden valtias, joka on varusteltu ylellisemmin kuin yksikään toinen moottoripyörä – tässä mallissa
myös Airbag-turvatyyny, navigaattori ja radio.
matkapyörä, jonka äärimmäisestä mukavuudesta antavat esimakua peruutusvaihde, sähköisesti kojelaudasta
säädettävä takaiskunvaimennus, erinomaisen suojan ajoviimalta ja sateelta antava kate, lämpökahvat,
lämmitettävät istuimet, säädettävä jalkatilan lämmitys