• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Divarin rengastus

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja uula
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Hei! Millaista rengasparia suosittelette 900 Divariin.  Ajoa on sekä hiekalla että asfaltilla. Entäpä sitten edullista hankinta/vaihtopaikkaa Helsingin alueella?
 
Itellä on tämän kesän ollu alla (lue n 4000 km) Metzeler Z6 ja olen ollu tyytyväinen. Viime kaudella oli jotkut bridgestonet. Nykyiset huomattavasti paremman oloset, syynä tietysti myös edellisten kuluneisuus.

Kys. renkaat toiminu kuitenki edellistenki pyörien alla hyvin, joten laitoin tähänki.
smile_org.gif
 
Varmasti Metzelerin Z-6 on hyvä valinta matkapyörään, kestää ja on edullinen. Hankintahinta / ajetut kilometrit on +1.

Hintaluokka alta/alle 300,-€
 
minä suosin Michelin Active Pilot rengasta. Eturengas 120 luokkaa ja takarengas 140-150. Espanjasta tilattuna alle 200 pari.
Toimii kelillä kuin kelillä, mutkalla ja suoralla.
 
Back
Ylös