mikan
näprääjä
Kyseinen koko.Kuulostaa hyvältä. Onko sulla takanen 180/55 vai jotain muuta? Ite suunnittelin meneväni ilman etulokaria mut saa nyt nähdä.Paketista löytyikin ässän vanteet !Mitkä vanteet laitat? Itellä on R1200S:n kiekot tilauksessa ja vaatii kuulemma vähän virittelyä että saa etusen sopimaan mut saa nyt nähdä. Ja '05 Gessuunhan ne on alle menossa.Ratapäiville valmistellaan kalustoa täälläkin.
Ns. kaatotapit on työn alla, vaikka boxeri onkin, saa nähdä tuleeko visiosta valmiiksi asti.
Katumallin vannesarja saapuu ens viikolla, joten Gessuun tulee kevyt etukeno ( etuvanne 2" pienempi kuin orkkis ).
Kaikki muuteen jees, mitä nyt edessä jarrusatulat ottavat vanteen puoliin kiinni, joten snurra tai viila käteen.
Sitten pitäis löytää mieleinen etulokari, orkkis saa luvan toimia madallusholkkien kanssa ylimenokauden ajan.
Koska mulla on korotettu jousitus ja siten keskituessa on noin tuuman korotuspalikat, niin vasen palikka laahaa renkaan reunaa vasten !
Pyörä on todella outo ajaa, varsinkin kun oli aiemmin nastat alla ja niiaava jousitus, liikaa isoja muutoksia yhdellä kertaa !
Rengaspaineita haen tällä hetkellä kohdalleen, silläkin on oma merkityksensä.