Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Jos oikein muistan, niin tuo vanhempi pressunikin on Bildeemasta, se on noin 10-vuotta vanha ja vieläkin pressu ehjä. Tosin on niin paskasessa kunnossa että kelpuutan sen vain fillarien päälle(siis polkupyörien päällä).Bilteman suojapressuja meillä on kaksikin erikokoista kappaletta ja pari vuotta ovat kestäneet ihan moitteetta. Ei kannata ihan kuuman pakoputken päälle päästää, reikä sulaa helposti.
"rodder sanoi:Onko kenellkään kokemuksia tästä kuljetustelineestä http://www.biltema.fi/fi/Autoilu---...atuki-ja-kuljetus/Etupyoratuki-MP-2000032368/ ?
Tarkoitus olisi peräkärryyn saada motskari kyytiin sillä tavalla, että mopo ois samalla paikalla kun matkan lähdettäessä.
Toinen vaihtoehto ois tämä http://www.motonet.fi/fi/tuote/807510/Kuljetusteline-traileriinpakettiautoon-MP
Motonetis laitos vaikuttaa laadukkaammalta kuvissa omasta mielestäni.
ankara sanoi:Tuollainen Bilteman häksötin on kärryssä. Aika vaatimaton esitys, letkeä himmeli on tuo systeemi, omaani hitsailin vähän lisää sinne tänne kun +200 kg pyörää ei uskaltanut jättää tuon varaan edes hihnoilla kiinni sitomisen ajaksi.
Tämä niiden toinen malli on jämäkämmän näköinen, olisin ottanut jos olisi ollut valikoimissa silloin:
http://www.biltema.fi/fi/Autoilu---...i-ja-kuljetus/Moottoripyoran-tuki-2000034127/
Edit: tainnut poistua valikoimasta...
rodder sanoi:Toinen vaihtoehto ois tämä http://www.motonet.fi/fi/tuote/807510/Kuljetusteline-traileriinpakettiautoon-MP
Motonetis laitos vaikuttaa laadukkaammalta kuvissa omasta mielestäni.
Tumppi sanoi:Toi molonetin vehjes on kyl ihan pätevä, ei mitään negatiivista sanottavaa.
- T -
Kyllä uskaltaa.. pieni keijukainen MT01 on kuskattu varsin onnistuneesti tuolla ja käytetty usein sen jälkeenkin.ankara sanoi:Tuollainen Bilteman häksötin on kärryssä. Aika vaatimaton esitys, letkeä himmeli on tuo systeemi, omaani hitsailin vähän lisää sinne tänne kun +200 kg pyörää ei uskaltanut jättää tuon varaan edes hihnoilla kiinni sitomisen ajaksi.
.