Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Nimenomaan, pätee myös moneen vanhempaankin motoristiin...En näe mitään järkeä ikärajan nostossa.Muuten asia on ihan hyvä.Kyse on enemmän asenteesta kuin iästä.
Jos oikein muistelen, niin ikäraja nostettaisiin 16 vuoteen ja piikin saisi sitten 18 vuotiaana.En näe mitään järkeä ikärajan nostossa.Muuten asia on ihan hyvä.Kyse on enemmän asenteesta kuin iästä.
Ehkäpä pitäis olla joku testi millä näkis että onko asennevamma vai ei, ja senhän voi ottaa käyttöön myös isommille motoristeillekkinNimenomaan, pätee myös moneen vanhempaankin motoristiin...En näe mitään järkeä ikärajan nostossa.Muuten asia on ihan hyvä.Kyse on enemmän asenteesta kuin iästä.
+1Jalankulkijoille liukkaan kelin harjoittelu pakolliseksi ja mummoille nastakenkäpakko.Terveyskeskukset ruuhkautuvat murtuneiden lonkkien takia ja kansantalous kärsii sairaspäivien suurista määristä.
Nykyään otetaan kortti kuivumaan kun pomppaa siinä testissäEhkäpä pitäis olla joku testi millä näkis että onko asennevamma vai ei, ja senhän voi ottaa käyttöön myös isommille motoristeillekkinNimenomaan, pätee myös moneen vanhempaankin motoristiin...En näe mitään järkeä ikärajan nostossa.Muuten asia on ihan hyvä.Kyse on enemmän asenteesta kuin iästä.![]()
Joo komppaan tätä. Ikärajaa ei tervi muokata jos käsittelykoe tulee.Ehdoton kyllä erityisesti käsittelykokeelle, ilman käsittelykoetta ei ketään pitäisi päästää liikenteeseen millään moottoriajoneuvolla mikä kulkee yli 20kmh.
Ei pidä jättää kaikkea vain kantapään ja onnen varaan.
Edit: Ei ikärajoituksien korotukselle.