• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

All Right

Linjojen ja Teollisuuskadun liikkeissä tuli aikoinaan asioiduttua useastikin. Valikoima oli melko laaja ja palvelu mukavaa.
Kehä III:lla tuntui valikoima romahtaneen pikku hiljaa.
Esimerkiksi viime vuonna tarjolla oli vain tasan yhtä kypärämerkkiä, joka ei ainakaan henkilökohtaisella tasolla kyseisen halpiskypärämerkin raskaan painon takia tullut itselle kyseeseen.

SGN-yhtiörypäs tuntuu yleisesti unohtaneen nykyaikaisen kuluttajan tottumukset ja tarpeet. Konserni on laajentunut nyt melkein alalle kuin alalle, mutta asiointi esimerkiksi varaosien suhteen alkaa olemaan hyvin vaivalloista.
Ennen riitti meno Nihtisiltaan, jossa oli ystävällinen palvelu ja varastotilanne hyvä, nyt ei tiedä oikein missä pitäisi asioida, eli käytännössä minne pitäisi mennä tilaamaan varastossa olematonta osaa hirmuhintaan.

Helpoimmin on sittemmin onnistunut, kun on tilannut osat ulkomailta.:sad:
 
Viimeksi muokattu:
All Rightin perustajaveljekset aloittivat muistaakseni Pitäjänmäeltä. Asioin tuolloin sulkemisaikaan ja sivulaukut perälaukun kera oli Kawaan saatava. Minkä myymme, sen myös asennamme oli motto. Toinen veljeksistä värkkäsi telineet ylitöinään kiinni ja mitään lisäveloituksia ei siitä tullut. Tälläistä asennetta harvoin tapaa enää. Rakettimies nykyisin.
 
En mä ole kuullut Visan rakettihommista vuosiin. Onhan tässä vajaassa kolmessakymmenessä vuodessa ajat muuttuneet. Edelleen palvelua pidetään tärkeänä. Mutta jos netistä löytyy sama tavara 10% halvemmalla, niin kaikkihan tietää miten siinä käy.
 
Back
Ylös