noppis32 sanoi:Tämä on todella hyvä ohje. Muualla on tullut käveltyä ratoja. Täytyy katsoa ehtiikö niin aikaisin paikalle. Toinen mitä itse käytän on youtubessa olevat ratavideot ja radan kuvioiden tuijottelu.
Ite suosin kävelyn sijasta rullaluistimia. Niillä on tosi helppo huomata radan kallistukset ja ylä/alamäet sekä töyssyt. Kävellessä osa noista jää helposti huomaamatta ekalla kertaa.

Edellinen Alastaro ei tuottanut kuin 1:40 tasoa ja liput sen perusteella hankittu. Tein Kemoraan pientä ergosäätöä ja sen huomasi. Meinasin sellasen 5 sekkaa raapaista kierrosajasta pois. Onnistuuko ryhmän päivitys näin etukäteen vai katsotaanko sitten?
Mulle kelpais liputusvuoro lauantaille, jos vielä vailla ottajaa (toki käytän ne ajovuorotkin jotka ennättää tyrkätä)