• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Ajoharjoittelupäivä Ahvenisto 19.7.2008, klo 9-18

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja jens
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
http://kuvablogi.com/nayta/1291929/

Kuvia ihan muutamia vasta laitan illan aikana lisää. takkuaa linjat...

Kiitos kaikille aivan sairaan kivaa....
Paparazzi prkl
biggrin.gif
!
 
Kuvia, http://www.pgn1.kuvat.fi/kuvat/Ahvenisto+lauantai+19.7.08/

Aika rankalla kädellä karsin, mutta valotuksen ja sommittelun osalta vain hiukan pieleen menneet kelpuutin, asianomaisille saattaa olla teknisesti huonoistakin iloa. Nimim. Ainakin itselle ollu kun olen päässy kuviin.
Kiitos näistä. Hyvin tosiaan näkee että se pää ei edelleenkään ole sielläpäinkään missä pitäisi, vaikka yritin mukamas juuri siihen kiinnittää huomiota. On se saamari kun ei oma pää suostu itseään uskomaan...

Ja heitetään vaan lyhyet kiitokset kaikille, kun ei jaksa mitään Oscar-puhettakaan tähän kirjottamaan. Ja pahoittelut jälkikäteen kaikille keskiryhmäläisille jos tuli aiheutettua ylläreitä. Oli jo parin setin jälkeen vähän sekaisin sen suhteen että kenenkäs ohi sitä tulikaan taas tungettua tällä kertaa, ja keltä piti käydä pyytämässä anteeksi.

Te kaikki muut olitte vaan hidastuneet niin kauheasti sitten viime kerran että tuli mentyä välillä aika pitkiä pätkiä sitä ohituskaistaa
tounge.gif
.
 
Kiitoksia järkkäreille, kanssa motoristeille ja säänhaltijalle upeesta ratapäivästä. Eilen oli niin poikki, ettei jaksanut mitään kirjottaa. Jotkut vielä viitsivät väittää että moottoriurheilu ei oo urheilua, mulla ainakin kolottaa jalkoja niin pirusti vaikka käytin huippu-urheilijoiden palautumiskeinojakin. Kuuma-kylmähoitoo (saunaan-uimaan) ja nestetankkauskin hoidettiin kuntoon urheilujuomalla.
033102beer_1_prv.gif


Hyvältä vaikutti meno jokaisessa ryhmässä ja ilmeisesti järkkärien ripitys ohituksista meni perille, koska asiasta ei täällä mitään vääntöä tullut. Keskiryhmän osalta täytyy todeta, että vauhtierot olivat huimia, mutta silti sovittiin ihan ok samalle radalle, myös "punainen salama".(jii-äm?)
biggrin.gif
Ei voinut muuta kun ihalla menoa. Kiitoksia taas kuvaajille ja erityisesti niille jotka laittoivat ne muittenkin nähtäväksi. Lisää kuveja, esim suolenkintä?

Edit: btw. missäs vaiheessa svahnm:n videot on?
 
Edit: btw. missäs vaiheessa svahnm:n videot on?
Ne on vielä elokuvatarkastamossa työn alla..  
tounge.gif


Kolmesta setistä otettiin KariFI:n kanssa kuvaa. Kiitosia Kari kun kuvasit ajoani. Hyvin osu suuntaus, mutta edellä ajavan (minä) ajo oli karmean näköistä pää "kumiankka" asennossa..
crazy.gif


Yritän ehtiä pätkimään niistä otoksia, kun koko pätkien uppaaminen kestää ikuisuuden..

Jos joku keskiryhmästä ei halua näkyä videolla ohittaneena tai ohitettuna, niin privaa mulle tuntomerkkien kera.. En sitten laita niitä kohtia..
 
Pistä ihan leikkaamattomana hard core versiona vaan.
biggrin.gif
Hyvähän se on ,että itse kukin näkee kuinka hyvin/huonosti vetää. Mä tuppasin ainakin puoleks kierrokseksi sun ja karifi:n väliin ja mielelläni kattelisin sitäkin pätkää.
 
Kiitos kaikille.
biggrin.gif


Erityisesti kiitos Heipalle Possille sekä mikkokoolle pyörien lainasta
biggrin.gif
Taisi tulla Rsv:een Testaus kalliiksi...
inlove.gif
 
Kiitokset minunkin puolesta kaikille, erityisesti järjestävälle organisaatiolle, mukavasta ja auringonkin suosimasta päivästä. Näin ensikertalaisena ratapäivillä viihdyin hyvin ja tunsin olevani osa porukkaa.  
biggrin.gif
Kovaa silti menit..  
smile_org.gif
Jää- ja maaradoilta on ajokokemusta kertynyt. Vaikka laji on täysin toisen tyyppistä, on ajolinjoissa paljon samaa. Tervetuloa kaikki kiinnostuneet Forssaan katsomaan SM -tasoista maaratakilpailua. Vaikkapa taukona lenkillä katsotte kisat. Forssan Moottoriseura Ry Lisäksi mukana saattaa olla urheilukoneet, eli motocrosspyörään perustuvat laitteet, jos ilmoittautuneita on riittävästi.
 
Nonni,
tiukka ratapäivä + 1 kpl varpajaisia suoritettu
tounge.gif


Keli sattui kyllä enemmän kuin kohdalleen tällä kertaa, hart-sporttia ja lähdevettä kului varsin runsaasti.

Ajo oli mielestäni siistiä tällä kertaa ja oli ihan mukavaa vaihtelua itsellekin ajella liivit päällä hitaan ryhmän joukossa. Sielläkin nopeuserot alkoivat näkyä erityisesti iltapäivällä ja parikin kuljettajaa olisi sopinut jo keskiryhmään.

Kiitokset runsaasta talkooavusta liputtajien+porttivahtien muodossa, kerrankin ratavastaavilla oli aikaa itsekin ajaa ja myös keskustella "asiakkaiden" kanssa
thumbs-up.gif
Jatketaan samaan malliin!

Ke-to sitten taas motoparkissa.

//Andy
 
Kivaa oli, kiitokset koulutuksen vetäjille.
062802jumpie_prv.gif

Sääkin suosi eikä tarvinnut körötellä kuratamineet päällä toisin kuin 3 viikkoa sitten.
 
Kiitos vielä hyvin järjestetystä ja sään suosimasta ratapäivästä
bowdown.gif
Olipa mukavaa siis tosi mukavaa
biggrin.gif
inlove.gif
 
Kiitokset järjestävälle ja osallistujille mukavasta päivästä. Hitaassa meno oli mielestäni esimerkillistä eikä sanan sijaa jäänyt senkään vertaa kuin edellisellä kerralla vaikken silloinkaan katsonut sitä olevan niin paljoa että olis viittiny alkaa kommentoimaan
wink.gif
kahvi + rekkaviineri jäi jensille tarjoamatta mutta mul on lehmän hermot ja hevosen muisti niin eiköhän toikin asia järjesty jossakin välissä
tounge.gif
 
Vihdoin sain kuvat nettiin. Onnistuneitta kuvia tuli 142 kpl. ja varmaan saman verran jouduin poistamaan todella huonoja ja epäonnistuneita kuvia kun kuvaaja ei oo mitään huippu ammattilainen valokuvaaja.
tounge.gif


http://kuvablogi.com/nayta/1293453/

Kiitos jälleen kerran mukavasta ja onnistuneesta ratapäivästä.
smile_org.gif
 
Hyvä päivä! Meno oli aika sujuvaa, eikö mitään sikailua tai törttöilyä osunut ainakaan omaan silmään.

Heippa: Kyllä ne mun polvipalat vielä joku päivä kuluu! Hommaan vaikka sen verran paksummat, että onnistuu  
baaa.gif


Niin, ja kiitos kuvaajille!
 
Hyvä päivä! Meno oli aika sujuvaa, eikö mitään sikailua tai törttöilyä osunut ainakaan omaan silmään.

Heippa: Kyllä ne mun polvipalat vielä joku päivä kuluu! Hommaan vaikka sen verran paksummat, että onnistuu  
baaa.gif


Niin, ja kiitos kuvaajille!
Se polvi sinne sivulle, niin jo pala kuluu
wink.gif
Muutamat kierrokset sun perässä ajaneena. Ei sillä että se ois itsetarkoitus, mutta kummasti se helpottaa ajamista. Vauhtikin on jo hyvää keskinopeeta
062802jumpie_prv.gif
Ei muuta kun seuraavaan ryhmään ottamaan nopeammilta oppia.
062802moto_prv.gif
 
Back
Ylös