Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Olihan se melkoinen peikko,joutu lähtemään niinkuin polkupyörällä,ykkönen sisään ja vasemmalle tapille,pyörä liikkeelle ja siitä satulaan.Maailmanmestari kuitenkin crossissa ja tais voittaa tuonkin Paris-Dakarin..![]()
Vaikka ei heti uskoisi, niin mynskä on ollut kowa sana aavikollakin:
![]()
Keskimmäinen hemmo tais olla astetta kovempi kahvan kääntäjä jo pituutensa takia.
Siinä vilahti paikkakunta, jossa on joskus tullut poikettua.
Se Ausfahrt.
![]()
Iku
Niin, eikös se ollut siinä Umleitungin naapurissa...Siinä vilahti paikkakunta, jossa on joskus tullut poikettua.
Se Ausfahrt.
Jovvain...Kokeilin tuota kallistetun keskituen varassa kääntämistä adventure gessulla. Aika heikosti onnistui, koska se "polkuvipu" ottaa maahan kallistaessa. Kyllä ennen pemaritkin tehtiin paremmin.
Tässä on asia josta olen sataprosenttisesti samaa mieltä kanssasiKokeilin tuota kallistetun keskituen varassa kääntämistä adventure gessulla. Aika heikosti onnistui, koska se "polkuvipu" ottaa maahan kallistaessa. Kyllä ennen pemaritkin tehtiin paremmin.
Gaston Rahier voitti Paris-Dakarin Bemarilla kahdesti, -84 ja -85. Sitä ennen Paris-Dakarin voitti R 80 G/S:llä Hubert Auriol, v 1981 ja 1983. Gessut saivat siitä tosi hyvän startin myyntiin, tuo Auriolin ensimmäinen voitto kun sattui sopivasti vain 3 kk R 80 G/S:n esittelyn jälkeen.tais voittaa tuonkin Paris-Dakarin..
Nyt ne p.leet on menneet poistamaan nuo videot youtubesta. Millähän nimellä niitä voisi etsiä, kuka muistaa?Kesän viimeisten päivien viilenevässä tuulahduksessa on mukavaa jo siirtää ajatukset seuraavaan kesään ja kerrata motorradailun kuolemattomia sääntöjä. Kaikille On Any Sundayn ystäville (metsien miehille ja muille moukille tiedoksi, että se on paras mp-dokkari ikinä, jos joku sanoo muuta niin hän on väärässä piste ja huutomerkki) kaksiosainen opetuselokuva tarjoaa kauniita nahkavaatteita, huoletonta 70-lukua, ääneen lausuttuja totuuksia, jylhiä maisemia dolomiiteilta, seksikkäitä naisia ja leppoisaa mutkapujottelua Stelviolta.
Motorrad macht frei - part 1 (katsottava täydeltä ruudulta eli englanniksi full screen on)
Motorrad macht frei - part 2
Muokkaus: Aika näppärä temppu 1. videon kohdassa 1:19.
Jos ollaan tarkkoja niin Auriolin pyörä -81 oli GS 800 R,kuitenkin juuri R80 GS:n alku.Paris-Dakarin menestyksekkäin on kai Yamaha,9 kertaa voittajana,Honda kuusi kertaa.Bemarillakin viidesti voittajana,Cagiva pari kertaa ja KTM taisi juuri ehtiä voittamaan sen alkuperäisen kisan.Gaston Rahier voitti Paris-Dakarin Bemarilla kahdesti, -84 ja -85. Sitä ennen Paris-Dakarin voitti R 80 G/S:llä Hubert Auriol, v 1981 ja 1983. Gessut saivat siitä tosi hyvän startin myyntiin, tuo Auriolin ensimmäinen voitto kun sattui sopivasti vain 3 kk R 80 G/S:n esittelyn jälkeen.tais voittaa tuonkin Paris-Dakarin..
Noh noh. K-sarjan alkupään pyörissä oli juurikin tuo keskituki hiukka meltoa. Niitä sitten katkeili, ilmeisesti jopa ilman "hälylähtökäännöksen" tekemistäkin.Kokeilin tuota kallistetun keskituen varassa kääntämistä adventure gessulla. Aika heikosti onnistui, koska se "polkuvipu" ottaa maahan kallistaessa. Kyllä ennen pemaritkin tehtiin paremmin.