Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
rantaile sanoi:No nyt on db-killeri tilattu. Täytyy toivoa vaan, että tulee ajoissa ja sopii paikalleen.
Juvi sanoi:Annetaan liputusvuoro hitaaseen ryhmään.
Juvi sanoi:Annetaan liputusvuoro hitaaseen ryhmään.
wanico sanoi:Mulla lienne tuolla tallin perukoilla arrowin mutkallinen 1 kpl ja suoria huiluja pari.
En ole myymässä, mutta voin ajopäiviksi lainata.
Ja eiköhän nuo saa klemmarivirityksellä kiinni melkein putkeen ku putkeen?
Lasse.L sanoi:Itselläni 2005 ZX-10R ja siinä Yoshimuran TRS vaimennin ilman killeriä. Mittaajan mukaan "heittämällä läpi" vuosi sitten melumittauksessa. Ei mahdotonta, mutta pettymysten välttämiseksi toki suositeltavaa olla lisävaimennusta.
Ratahan on komea ja ehdottomasti ajamisen arvoinen!![]()
Dumpo sanoi:Meneeköhän tuommonen -91 FZR vakioputkella tuosta 95db:stä läpi? Kovasti tekis mieli päästä treenailemaan. Ekaa kertaa ratailemassa tuossa 29.-30.6 ja heti kärsitään hirveästä ratakärpäsen puremasta.
Jos on vakiputkella niin pitäis mennä läpi, omassa YZF 750R:ssä tais olla 91 db kun mittasin viime kesänä vakiputkella.Dumpo sanoi:Meneeköhän tuommonen -91 FZR vakioputkella tuosta 95db:stä läpi? Kovasti tekis mieli päästä treenailemaan. Ekaa kertaa ratailemassa tuossa 29.-30.6 ja heti kärsitään hirveästä ratakärpäsen puremasta.
wanico sanoi:Jos asut tai liikut PK-seudulla, ni ainakin Leppävaaran kirjasto lainaa db-mittaria.
tate66 sanoi:Jos on vakiputkella niin pitäis mennä läpi, omassa YZF 750R:ssä tais olla 91 db kun mittasin viime kesänä vakiputkella.
Edittiä: Kun ajelin tiistaina perässä niin äänet ei ainakaan säikyttäneet alastarolla ja muisti reistasi omasta eli 90 tasan oli desibelit mitatessa.
Löytyy vielä.ASA sanoi:Annetaan myös liputusvuoro hitaaseen.
ASA sanoi:Löytyy vielä.
shyhander sanoi:Jos ei kukaan muu tule niin mä voisin ehkä aikani kuluks kurvailla paikalle tuuraamaan jos pääsen aamun lippuvuorolle (ettei satais, muut pääsis kuivalle ajaan tän hetken sääennusteen mukaan). Ajamaan tuskin pääsen näillä pakoäänillä.. Eli jos ei kukaan muu pääse. Eli en vielä ilmottaudu mut noin niinku vikana backuppina.
MachinaAnimata sanoi:Annetaan keski/nopea liputusvuoro. Yhteydenotot tekstarilla.
O5o 3329229