Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Eikös vuosimallissa 07 vielä ollut servot.iaj sanoi:Eihän tuossa ole servoja enää? Eli nesteiden vaihto ihan perinteisin metodein.



Servollinen alkaa surisemaan, kun painaa kahvaa.iaj sanoi:On siellä se ABS yksikkö välissä, mutta nesteiden vaihtoon sillä ei ole merkitystä (siis edelleenkin jos ei ole sitä servollista jarrua).



Pekkavee sanoi:Servollinen alkaa surisemaan, kun painaa kahvaa.
Siitä sen tuntee. Ei kai sulla sitten ole sitä.
Pekka
![]()
welpester sanoi:Mitenkäs tuo perinteinen systeemi, kun eikös tuossa kuitenkin ole se integral tzydeemi?
Vai onko tuo etu ja takajarru vaan jotenkin sähköisesti yhteydessä toisiinsa?
Kertokaa pliis, ei jummarra????![]()
Pekkavee sanoi:Servollinen alkaa surisemaan, kun painaa kahvaa.
Siitä sen tuntee. Ei kai sulla sitten ole sitä.
Pekka
![]()
Näin se sitten tapahtuu sinun pyörässäsi.welpester sanoi:servua ei oo juu. Eli jarrusatula irti, korkki auki, männät sisään, palikka väliin, ilmaruuvi auki ja antaa valua?
-welpe



iaj sanoi:Jos kompura jo löytyy tallista, niin hakisin kyllä tämän avuksi: http://www.biltema.fi/fi/Autoilu---MP/Moottoripyorat/Korjaamovarustus/Jarrujen-ilmauslaite-191531/. Helpottuu tuo homma jarrunesteiden vaihto kummasti.