Viimeksi luotua sisältöä käyttäjältä vpg

  1. vpg

    MP-pysäköinnit Helsingin keskustassa

    Onko kukaan kokeillut mp parkkeerauksessa Parkman:a tai Easyparkkia. Tarra liimataan johonkin näkyvään paikkaan ja matkapuhelimella maksu. Saisi pysäköidä sinne minne autotkin.
  2. vpg

    Honda PC 800 tourinkivehkeestä kokemuksia?

    Talvikäyttöön turhan painava lehmä (280 kiloa). Matka-ajossa mahtava vääntökone kruisailuun. Tavaratilaan tavarat ja menoksi vain. Ainoa negatiivinen puoli on pieni tankki (16 litraa). Tosin kone syö noin 4.5 litraa satasella, suosittelen (PC 800 -89 omistaja jo neljä vuotta).
  3. vpg

    Kumilenkki akun vieressä?

    lukihäiriö. Tarkoitin tietenkin työkaluja, pahoittelen.
  4. vpg

    Kumilenkki akun vieressä?

    Hyvin pysyy avaimet suojapussissaan siinä lenkissä yamaha xj 600 diversionin omistaja.
  5. vpg

    öljyvalo ongelma xj-600

    Ainakin vuoden -92 diversiossa on öljyn pintaa mittaava anturi. Valon saa sammumaan yleensä vaihtamalla uudet, tai erimerkkiset öljyt. Siitä huolimatta öljyvalo käy aina välillä päällä ja tärähdyksestä sammuu (ominaisuus)
  6. vpg

    Kuinka vanhalla pyörällä ajat?

    Ja valkonen vielä. Mustia laikkuja pintaan, niin kävisi lehmästä
  7. vpg

    Kuinka vanhalla pyörällä ajat?

    pacific coast -89   
  8. vpg

    tulppa jumissa

    Sori olen viihteellä. Otin riskin ja väänsin väkisin. Tällä kertaa se auttoi.
  9. vpg

    tulppa jumissa

    Ongelma ratkesi, tulppa aukesi
  10. vpg

    tulppa jumissa

    Tulppa-avain on kunnollinen, mutta kun ei tohdi vääntää väkisten. On joskus mennyt niitä kierteitä solmuun.
  11. vpg

    tulppa jumissa

    Ennenkuin joku ehtii. Siis pyörä ostettu viime kesänä, ei tulppa
  12. vpg

    tulppa jumissa

    Tulppa oli jo jumissa. Viime kesänä ostettu halvalla (xj 600). Ei tietoa koska viimeksi tulpat käytetty irti. Yksi tulppa jumissa, kolme muuta irtosi kevyesti.
  13. vpg

    tulppa jumissa

    Kiitokset kaikille vastaajille. Pitää yrittää tuota kone kuumaksi temppua. Toivottavasti se tepsii.
  14. vpg

    tulppa jumissa

    Kävin juuri ostamassa crc:tä. Ei ole ainakaan vielä yhtään liikahtanut. Ei vaan meinaa tohtia väkisin vääntää. Pitää yrittää ajan kanssa.
  15. vpg

    tulppa jumissa

    Jäi Yamahasta tulppa jumiin. Kuinka kovaa uskaltaa tulppa-avaimella yrittää auki, vai hajoaako tulppa?
Back
Ylös