Käytät vanhentunutta selainta. Se ei välttämättä näytä tätä tai muita verkkosivustoja oikein. Sinun pitäisi päivittää tai käyttää vaihtoehtoista selainta.
Olipahan mukava taas seurata (hetken tauon jälkeen) kesäretkeä! :thumbup: Iso kiitos!
Mies ja mopo juuri bongattu Vaajakoskella rautatiesillalla (ennen ABC:tä). Olin autolla liikenteessä ja näytin peukkua ikkunasta, kun peilistä huomasin, mutta taisit ehtiä sen verran jo ohi, että peukku jäi...
Suosttelen katselemaan jotain isompaa/tilavampaa pyörää.
Alkujaan Monsterin ajoasennon suunnittelussa on ollut mallina jockey-ratsastajan asento eli hiukan aggressiivinen polvikulmalla. Pitkäraajaiselle kyseinen pyörä ei siis ole kovinkaan miellyttävä. Korkeus penkistä maahan on myös aika pieni.
Nostelen täältä vanhaa ketjua, koska olisi todennäköisesti alkuperäisen kysyjän tapainen tilanne tiedossa. Eli pyörän osto saksasta ja jotain reittiä pitkin sitten takaisin suomeen.
Meneekö edelleen samalla tavalla kuin 8 vuotta sitten kirjoitettu? Katselin, että saksassa liikkeiden pyörät...
Tässä paras peite mitä olen käyttänyt: https://www.amazon.com/dp/B00EFVJ498?ref_=pe_621110_201637370_ste_e304_dp_1
Todella laadukas ja mielestäni täysin eri tasoa kuin Suomessa myytävät karseat 80-luvun peitteet ;)
Kiitos Juha, että jaksat tehdä tällaista! Tiivisti tullut seurattua miehen matkaa, ja näin hyvin tehtyä settiä on ilo seurata. Loistavaa, että positiivinen asenne säilyy vaikka hieman mutkia matkaan tuleekin. Jännityksellä odotellaan jaksoa nro 8. Tsemppiä! :thumbup:
Onko kuinka tyyppillistä myNETmotoa, että yli viikko tilauksesta asiakasprofiilin tietoihin ei ole tullut seurantanumeroa vaikka lukee jo "Shipped"? Laittelin toissapäivänä sinne sähköpostia, mutta kukaan ei ole vielä vastannut.
Onko tietoa missä saisi koeajaa kypäriä? Ainakin tuo HJC RPHA 70 kiinnostaisi kovasti. Alright myy HJC:tä, mutta ilmeisesti koeajomahdollisuutta ei tarjota.
Tulipa hankittua -16 vuosimallin SD. Mistä kannattaa tilailla Powerparts-osia ja OEM-lisävarusteita/osia? Saksasta? Vai onko hinnoissa eroa?
Ensitöiksi olisi hakusessa pienempi kilpiteline ja mahdollisesti Powerparts-istuin.
Ihan eteläisin Norja taitaa säästyä kovilta sateilta, mutta siitä yläspäin muuttuu sää aika kylmäksi ja sateiseksi: http://www.yr.no/
http://www.yr.no/kart/#lat=65.00146&lon=19.54158&zoom=4&laga=nedb%C3%B8rskyer&proj=3575
Mihin päin olette suuntaamassa? Ja millanen reitti ajatuksissa?