• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

ZZR 1400 rantautuminen

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja xxmiksa
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Nonii kevättulee ja aurinko paistaa  
smile_org.gif

mutta oma pärrä on viellä tulon päällä..  
nixweiss.gif

mites onko jollakin jotain tietoa niitten tulemisesta ??
ei sen puoleen kylmähän täällä vielä on  kun o alle <+20  
biggrin.gif
 
Perjantaina hain myyjältä lainapyörän käyttöön. Myyjällä ja Sumekolla ei ole mitään tietoa zetorin tulosta.
 
naapurilla on kans tilauksessa zzr 1400 ja rm-heinähattu oli sanonut että menee ilmeisesti kesäkuulle mopon tulo, no nyt sillä on bemarin joku matkasohva alla ja kiroo aikataulua..
 
Nii no kyllä se joskus tulloo.. mullekkin luvattiin tos joku vemputin alle.. että pääsee kruisii
sport05.gif
 
Kertokaa ootteko kaikki zetorii odottavat saaneet tilalle jotain menopeliä odottelun ajaksi
062802jumpie_prv.gif

Ja mitä pyöriä on tullu ?
 
ihan mielenkiinnolla seuraan tätä jutustelua täällä koska itsekin piti toi ostaa mutta niin epävarman toimitusajan kanssa en viitsinyt alkaa kesääni tuhlailemaan. Silloin kun itse olin kaupoissa niin huhtikuu oli takarajana,mikäs tämän hetkinen tilanne teillä? Jos vaikka kesäkuussakin tulee ja sattuu vielä uudessa mallissa olemaan jotain lastentauteja niin siinä mopo vanhenee turhan äkkiä vuoden päässen lainkaan ajelemaan. Mutta toivottavasti pian saapuvat maankamaralle ja pääsette tekin ajelemaan kunnon pyörällä.
 
A. Yksikään maahantuoja ei jätä asiakastaan pulaan
B. Yksikään maahantuoja ei kerro mitään, mikä ei pidä paikkaansa
C. Japanilaiset eivät ole tippaakaan kinnostuneita Suomesta
D. Suomi alkaa olla RYSSIEN ALUSMAA

Ryssät ryysää kaikki ZZR 1400:t. Suomelle ei jää mitään.
 
no eipä vielä oo oikein ollu aikaa ajellakaan mutta jos kävis viikonlopuks hakemas jonkun pelin ajoon, vaikkakin hallissa oottelis Riumpin Rokettikin ulkoiluttamista  
sport05.gif

mu oisko kawas silti enempi vääntöö  
033102bebe_1_prv.gif
033102bebe_1_prv.gif
 
naapurilla on kans tilauksessa zzr 1400 ja rm-heinähattu oli sanonut että menee ilmeisesti kesäkuulle mopon tulo, no nyt sillä on bemarin joku matkasohva alla ja kiroo aikataulua..
Katselin mitä UK:ssa pyörien jälleenmyyjät sanoo ZZR1400:lle aikataulua ja myös siellä sanotaan että "kesäkuu".

Eli venäjänvienti ei liene syy miksi suomessa noita saa vasta kesäkuussa, kun samaa pukkaa saarivaltakunnassakin.
 
Tässä hiukan fiilistely videota suurimpaan odotus tuskaan..
wink.gif




VIDEO" target="_blank">http://www.kawasaki-motors.com/downloa....RL=http</a>
 
Tänään juttelin myyjän kanssa: ainakaan kuukauteen ei uutta zetoria ole tulossa. Huomenna palautan XX:n ja mietin muita vaihtoehtoja
sad_orig.gif
 
kuulemma tiistaina pitäis saaha jotain varmaa tietoo
zetorin tolosta suomen kamaralle.. mutta..mutta ei o sekään varma
ajellaan zetalla  vappu  
veryangry.gif
on muuten ihme kumilanka..  
033102ass_1_prv.gif

ja ens viikolla katellaan uusiksi jos siella jossain on jotain saatu selville.
 
kuulemma tiistaina pitäis saaha jotain varmaa tietoo
zetorin tolosta suomen kamaralle.. mutta..mutta ei o sekään varma ajellaan zetalla  vappu

Sain tänään tietoa että VN900:et, joiden piti olla maaliskuun tiedon mukaan samassa kuljetuksessa kuin ZZR1400:t että VN900:ia saattaa ehkä tulla euroopaan ensi viikolla, eli suomessa ne olisivat kahden viikon päästä... tai sitten ehkä ei.. tai sitten toukokuun lopussa...

Tästä voisi päätellä että ZZR1400:t ovat nyt eri merikuljetuksessa, kun niiden piti tulla samassa erässä vielä maaliskuun tiedon mukaan, joten kesäkuu tuntuu realistiselta. Mutta eihän sitä oikeesti koskaan tunnu tietävän varmasti ennen kuin loota on pihassa ja sieltä löytyy oikea mopo sisältä..
 
Back
Ylös