• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

zx6r:n huolto

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja tpower82
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
mitäs tohon 18000 kilsan huoltoon kuuluu ja mitä suurinpiirtein kustantaa jos ei itse viittis huoltaa.. pyörä siis zx6r -04
 
Siinäpä tulikin jo ammattimiehen täydellinen vastaus
biggrin.gif


Itselläni -02 ja 18 tkm huolto lähinnä vaijereiden rasvailua, pikku näppäilyä ja öljyjen vaihto..Siksipä tein itse. En siis sata varmasti voi sanoa tuosta uudemmasta, mutta näin ainakin vanhemmassa ja luulisin että sama linja jatkuu myös tuossa. Korjatkoon joku viisaampi
wink.gif
 
18tkm:n huolto on aika pieni, juurikin kuten yllä mainittiin..Itsellä maksoi muistaakseni jotain 200eukan pintaan, mutta tee itse ja säästä. Öljyn ja suodattimen vaihto varmasti haastavin tehtävä..

24tonnin huolto on sitten iso, mm. venttiilien tarkastus/säätö ym..

Tuossa joku vanha taulukko -> http://www.jv-motorsport.fi/kawasaki-huolto.htm
 
no jos öljyn ja suodattimen vaihto on haastavinta 18000 kilsan huollossa niin taidan kyllä itse tehdä
smile_org.gif
 
Back
Ylös