• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

XJR:n mittarin kaliprointi?

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Pitkä
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Tiätääkö kukaan, mitenkä XJR:n nopeusmittarin vois kaliproida?
Mulla mittari näyttää selvästi liikaa, kun eturatas vaihtui pienenpään.
 
Enpä tiedä miten mittarin saisi suoraan kalibroitua mutta itse laitoin Speedohealerin ja sillä toimii kuin se kuuluisa junan vessa.
 
En muista enää mistä hommasin, varmaan joku paikallinen putka täällä susirajalla. Asennuksessa ei ollut muuta kuin palikka satulan alle ja piuhat pistokkeilla kiinni. Sitten vaan arpomaan oikeaa korjauskerrointa, gps-paikannin oli hyvänä apuna siinä.
 
Back
Ylös