• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Volkswagen mopo?

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja ek@
  • Aloituspäivä Aloituspäivä

ek@

Liittynyt
7.4.2004
Sijainti
Aurikkoraniko
Tuommoinen kuvatus tuli netissä vastaan:
Volkswagen%20motorcycle.jpg


Saas nähdä alkaako volkkari tehdä mopojakin. Jotain yhteistyötä on KTM:n X-Bow -autossa, joten jospa tuossa mopossa olisi vastavuoroisesti kotarillakin sormet pelissä.
 
Ei pahannäköinen, vaikka lopullisella tuotteella, jos sellaista edes tulee, tuskin on paljoa yhteistä tuon kanssa.
 
Tekeväthän myös Honda ja Suzukikin autoja. Äkkiä ei tullut muita mieleen. Mitenkähän Kawasakin laita? Nehän taitavat tehdä laivojakin.
 
Ihan selkeä photoshoppaus... Tossa kuvassa on pääosa Moto Morinia, jota on höystetty eri pyörien osilla. Esimerkiksi mittaristo on GSR suizasta - perä ja satula näyttävät myös tutuilta.

Edit: Kuva...
Suzuki_GSR600_2.jpg
 
sellainen on jo tehty -tai siis eräänlainen hybridi. Ei esteettisesti ihan vastaa nykykäsitystä menevästä mopottimesta. Toisaalta, mitä hyvänsä herkkuja nykypyöriin tuleekin niin autenttista ääntä niillä ei taatusti ole.

Koontiohjeet
 
Back
Ylös