- Liittynyt
- 6.6.2005
- Sijainti
- Länsi-Uusimaa
Nääh, nalle on ihan kaasussa...Siis hä...mitä se bensa siihen vaikuttaaJos on bensakeskusteluihin uskomista, niin venttiileitä ei tarvia säätää kun käyttää mahd. korkeaoktaanista...![]()
![]()
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Nääh, nalle on ihan kaasussa...Siis hä...mitä se bensa siihen vaikuttaaJos on bensakeskusteluihin uskomista, niin venttiileitä ei tarvia säätää kun käyttää mahd. korkeaoktaanista...![]()
![]()
Kroonisesti. Aikoinaan oli täällä venttiili- tai bensaketju, jossa useampikin väitti moisia. Eli kun pisti oktaaniboosteria ja/tai venttiilinsuoja-ainetta bensan sekaan, niin lakkasi kilinät ja kolinat ja säätötarve väheni jos sun vaikka mitä, ihan vakiopeleissäkin. Ja entäs sitten, kun kaksitahti kilistää, missä vika? Venttiileissä liikaa välystä, ilma karkaa ja vanteet kolisee?Nääh, nalle on ihan kaasussa...Siis hä...mitä se bensa siihen vaikuttaaJos on bensakeskusteluihin uskomista, niin venttiileitä ei tarvia säätää kun käyttää mahd. korkeaoktaanista...![]()
![]()
![]()
Liitty varmaan siihen, että venttiilit painuu vähemmän seeteihin.Siis hä...mitä se bensa siihen vaikuttaaJos on bensakeskusteluihin uskomista, niin venttiileitä ei tarvia säätää kun käyttää mahd. korkeaoktaanista...![]()
![]()
Bensalla ei ole mitään vaikutusta siihen... jousipaine ja kannen materiaali/ seetin materiaali sekä ventiilin materiaali on ne mitkä vaikuttaaLiitty varmaan siihen, että venttiilit painuu vähemmän seeteihin.Siis hä...mitä se bensa siihen vaikuttaaJos on bensakeskusteluihin uskomista, niin venttiileitä ei tarvia säätää kun käyttää mahd. korkeaoktaanista...![]()
![]()
![]()
Ei oo tietoa, mutta tuolta ylhäältä (MP-talli) löytynee linkki josta voit ladata koko huoltomanuaalin, siis Muutama huoltomanuska-topic.Osaisiko joku sanoa Suzuki Bandit 600 venttiilienvälysten ohjearvot kun ei ole tota ohjekirjaa. Niin ja vuosimalli on -96.