Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Lunariin...Löyty. Vaan eipä ole häävissä kunnossa. Oikee kylki romuna ja öljyt pihalla. Jarrukahva, peli, etupleksi, vilkku, virtalukko, kate palasina, moottorinkylki puhki, änkkäri rutussa ja öljyt pihalla.... Viddu.
Ei muutaku paikalliseen lekuriin kyseleen onko tuotu jotain henkilöä joka kaatunu moottoripyörällä. Tai jotain muuta vastaavaa, sieltä vois syyllinen löytyä. Meinaan jos sitä kirvestä haluat heilauttaaToivottavasti ees sattu kun kaatu mopolla
Veikkaan että kivasti on nahat rullalla kun ennen hidastustöyssyä jäljet missä etufillari lukittunut ja pleksi nätisti keskeltä poikki eli stongan yli vissiin voro matkustanut.Paska homma kun noita puupäitä on nyysimässä muiden kamoja.
Toivottavasti ees sattu kun kaatu mopolla
Luulis tosiaan olevan ny jossain rupinen ukko nuolemassa haavojaan.Veikkaan että kivasti on nahat rullalla kun ennen hidastustöyssyä jäljet missä etufillari lukittunut ja pleksi nätisti keskeltä poikki eli stongan yli vissiin voro matkustanut.Paska homma kun noita puupäitä on nyysimässä muiden kamoja.
Toivottavasti ees sattu kun kaatu mopolla
Eihän ne sulle sitä kerro, mutta pyydä poliisia tarkistamaan. Tosin ovat varmaan jo tehneet tiedusteluja...Ei muutaku paikalliseen lekuriin kyseleen onko tuotu jotain henkilöä joka kaatunu moottoripyörällä. Tai jotain muuta vastaavaa, sieltä vois syyllinen löytyä. Meinaan jos sitä kirvestä haluat heilauttaaToivottavasti ees sattu kun kaatu mopolla![]()
Ihan vaan mielenkiinnosta jos saa kysyä jotta oliko minkälaisessa paikassa, ja miten lukittu?Kirkkonummelta viime yön aikana Suzuki gsx 750f rek no SY-612
Eipä ollut ku tankolukossa ja kerrostalon parkkikselta mihin on suora näkyvyys monesta ikkunasta.Ihan vaan mielenkiinnosta jos saa kysyä jotta oliko minkälaisessa paikassa, ja miten lukittu?Kirkkonummelta viime yön aikana Suzuki gsx 750f rek no SY-612
Samalanlaisesta paikasta lähti aikanaan mun R1:n ja se nyt on selvä ettei kukaan näe, mutta kun tulet jurrissa baarista kotiin ja heität kuset pusikkoon niin puolet talon "kyylistä" kyllä huomaa/raportoi asiasta...Eipä ollut ku tankolukossa ja kerrostalon parkkikselta mihin on suora näkyvyys monesta ikkunasta.
Itse asiassa levylukkoa tulee käytettyä mutta enpäs viime yönä käyttänyt kun oli töissä päivystys ja ajattelin että nopeemmin pääsen lähteen ja ei unen pöpperössä unohu se lukko levyyn kiini .... nyt siintä karvaasti maksetaan...Suosittelen kyllä jonkin lisälukon käyttämistä. Esimerkiksi kunnollinen vankka jarrulevylukko estää nimenomaan näiden ns.´satunnaisten huumehörhöjen koeajot´ kuitenkin kohtuullisen tehokkaasti.
Vaikka jollain tällaisella olisikin työkalut ja know-how päästä lukosta eroon, todennäköisyys kasvaa sille, että menee kuitenkin etsimään jonkun helpommin ajoon lähtevän pelin.
Levylukko ei tietenkään auta mitään, jos sattuukin paikalle sellainen voro, joka nostaa pyörän pakuun. Ja sitä ei parane unohtaa ottaa pois, kun on itse lähdössä ajamaan. Mutta pelkkä virtalukko/ohjauslukko ei kauan pidättele edes mitään liimanhaistelijoita, ja tätä varasryhmää vastaan on toimivia keinoja olemassa.
AamenSamalanlaisesta paikasta lähti aikanaan mun R1:n ja se nyt on selvä ettei kukaan näe, mutta kun tulet jurrissa baarista kotiin ja heität kuset pusikkoon niin puolet talon "kyylistä" kyllä huomaa/raportoi asiasta...Eipä ollut ku tankolukossa ja kerrostalon parkkikselta mihin on suora näkyvyys monesta ikkunasta.
Itse olen äärimmäisen hajamielinen, ja mm. pari kertaa olen löytänyt itseni ja pyörän pitkin pituuttaan maasta, kun olen koittanut lähteä liikkeelle levylukko kiinni.. toinen kerroista sattui vieläpä Italiassa, kesken 5 viikon eurooppaturneen, josta oli haaveiltu koko talvi. Jalka jäi silloin vielä pyörän alle, muttei silti saanut isommin kipeää, kyllä tuli huokaistua helpotuksesta silloin!Itse asiassa levylukkoa tulee käytettyä mutta enpäs viime yönä käyttänyt kun oli töissä päivystys ja ajattelin että nopeemmin pääsen lähteen ja ei unen pöpperössä unohu se lukko levyyn kiini .... nyt siintä karvaasti maksetaan...Suosittelen kyllä jonkin lisälukon käyttämistä. Esimerkiksi kunnollinen vankka jarrulevylukko estää nimenomaan näiden ns.´satunnaisten huumehörhöjen koeajot´ kuitenkin kohtuullisen tehokkaasti.
Vaikka jollain tällaisella olisikin työkalut ja know-how päästä lukosta eroon, todennäköisyys kasvaa sille, että menee kuitenkin etsimään jonkun helpommin ajoon lähtevän pelin.
Levylukko ei tietenkään auta mitään, jos sattuukin paikalle sellainen voro, joka nostaa pyörän pakuun. Ja sitä ei parane unohtaa ottaa pois, kun on itse lähdössä ajamaan. Mutta pelkkä virtalukko/ohjauslukko ei kauan pidättele edes mitään liimanhaistelijoita, ja tätä varasryhmää vastaan on toimivia keinoja olemassa.