Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Pari syytä mitkä kannattaa ottaa huomioon vapailla vuoroilla.Miksi ei kannattaisi mennä? Mikäli paikalla on "pelkkiä kisakuskeja", sillähän ei ole mitään merkitystä sinun ajoosi. Ratakuskit yleensä osaavat ohittaa erittäin turvallisesti radalla hitaammin kulkevat, joten sinulle jää oiken hyvin tilaa ja aikaa keskittyä omaan ajoon, ja jättää muiden ajosta murehtiminen muille. Radalle vain.
Kannattaa, jos ei ole pahasti ruuhkaa.kannattaako "keskinopeen" mennä sinne ajeleen?
Joo toi ei nyt ollutkaan esimerkki siitä että radalla on ruuhakaa vaan nopeuseroista. Tuolla setillä ei pyöriä radalla ollutkaan varmaan kun nuo näkyvät viisi vai kuusi pyörää.No joo, jos ei noissa olosuhteissa (rata käytännössä tyhjä) pärjää muutaman hitaamman kanssa on kyllä syytä katsoa kriittisesti peiliin, oli harjoituspäivän nimi mikä tahansa.
Nopeuserot on vaarallisia, mutta sopu ja järki sijaa antaa. Kyse on kuitenkin harjoittelusta ja lienee aivan yksi ja sama, meneekö joku kurvi hitaammin vai nopeammin.
![]()
Enskertalaisen kannattaa osallistua esim:koskaan en ole vielä radalla käynyt ja kovasti mieli tekisi lähteä. Vantaalla asun joten mitään vinkkejä minne kannattaisi ekalla kertaa lähteä kokeilemaan ?