• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Vakuutus maksu

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja 900rA1
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Triumph Tiger 955i -01 (ostettu 7kk sitten ) GE-rahoituksen liikennevakuutus ja kasko 72e/kk. Ei tarvi miettiä koska seisontaan
smile_org.gif
. Tänäänkin taas loistava ajokeli
tounge.gif
.
 
Mulla on CBR1000F -93 ja vakuutus (liikenne, palo ja varkaus ja onkohan siinä hirvikin???) on n. 1€/päivä ja bonus on 70%.
Tulipas mukavan epäselvästi..
wink.gif
 
Liikennevakuutus ~tonnin vuodessa ja peruskasko 1800,- Tästä pois sitten kaskon 60% bonukset ja liikennevakuutuksen 20% sekä 6 tai 7 seisontavakuutuskuukautta. Jäisköhän viivan alle joku 800 euron tienoolla oleva luku. Ja siis -98 Domi Kiimingissä.
 
Hayabusa -03, rahoituksen kautta liikennevakuutus + kasko 79e/kk. Eli 948e vuodessa.

Ympäri vuoden vakuutuksissa, voi tosiaan ajaa jos keli on kohdallaan..
 
Back
Ylös