Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Jack sanoi:Tais lähteä mullakin liian äkäsiä kommentteja ja liian hätäseen. Se toinen wiski oli nähtävästi liikaa.
Ideoita tulee jatkuvasti lisää. Luen blogeja, seuraan Pohjolan kurapyöräilijät FB-ryhmää, selailen karttaa, etsin paikkoja ja välillä unohdankin että "ai niin siitä ja siitä piti tehdä kätkö...". Eli kätköjen tekeminen ei suinkaan lopu tähän!pleksi sanoi:Jaahas, Goza on nyt tehnyt 601 kätköä. Oikeesti jotenkin hämmentävää, miten toi on mahdollista. Ahkera tietysti saa aikaan, mutta kyllä mulla ainakin loppu tutut paikat ja ideatkin ihan eri lukemille. No, ihmettelystä huolimatta nöyrimmät kiitokset!
Olen aika monessa "motocaching-tapaamisessa" ollut, en muista että oltais yhdessäkään keskusteltu siitä kuinka monta kukakin on löytänyt... ainakaan kerskailumielessä! Enimmäkseen puhutaan siitä miten sivuja voisi tai pitäisi kehittää, ja mietitään mihin lähdetään reissuun.tonttuj sanoi:Höyrytään motocaching-tapaamisissa ja -kahvipöytäkeskusteluissa niistä löydettyjen ja luotujen kohteiden lukemista/satistiikoista niin ei synny harrastuksesta kiinnostuneille mitään turhia paineita määrien osalta.
tonttuj sanoi:Kyllä TomeS ihan jäljillä ajatuksensa kanssa oli.
Aikoinaan Kuvajahdeissa noiden lukemien kasvattaminen lähti joillakin yksilöillä lapasesta ja muutama henkilö alkoi huijaamaan saadakseen haettuja kuvajahtilukemiaan kasvamaan.
Joillekin tuli ihme pakkomielle niistä statistiikoista.
Se pilasi totaalisesti kuvajahtien ja rehellisten kuvajahtaajien maineen ja karkoitti useita jahtaajia ringistä.
Höyrytään motocaching-tapaamisissa ja -kahvipöytäkeskusteluissa niistä löydettyjen ja luotujen kohteiden lukemista/satistiikoista niin ei synny harrastuksesta kiinnostuneille mitään turhia paineita määrien osalta.
Ei kumminkaan numeroiden takia, vaan ihan siksi, että on vaan kiva ajaa ja haluaisin nähdä kaikki kivat uudet mestat ja heti.
Go-Za sanoi:Ideoita tulee jatkuvasti lisää. Luen blogeja, seuraan Pohjolan kurapyöräilijät FB-ryhmää, selailen karttaa, etsin paikkoja ja välillä unohdankin että "ai niin siitä ja siitä piti tehdä kätkö...". Eli kätköjen tekeminen ei suinkaan lopu tähän!
Olen aika monessa "motocaching-tapaamisessa" ollut, en muista että oltais yhdessäkään keskusteltu siitä kuinka monta kukakin on löytänyt... ainakaan kerskailumielessä! Enimmäkseen puhutaan siitä miten sivuja voisi tai pitäisi kehittää, ja mietitään mihin lähdetään reissuun.
Turha vähätellä omia tehtyjä kätköjä! Ne on ihan yhtä tärkeitä kuin muutkin. Arvostelukin kertoo vain keskiarvon, mutta jollekin joku uusi paikka voi tarjota vaikka millasia elämyksiä!! Ja se jos mikä on merkittävää.Melekuttaja sanoi:Eehän ne mittää superkätkölöetä/reittilöetä ou, mutta onpaha jotaki noukittavvoa teälläki päen, jos satutto ajelemmaa.
Maaemo sanoi:Toivottavasti ei siirry, lukitaan 12.11.![]()

.
pleksi sanoi:Enää 27 käyntiä kohteissa, niin olisi 12000 täynnä
Kai se sentään saavutetaan? Eihän kaikilla vielä ole välineet naftaliinissa? Mä meinaan ainakin ensi viikolla ajella ja pari lähikätköäkin on vielä hakematta![]()
pleksi sanoi:Enää 27 käyntiä kohteissa, niin olisi 12000 täynnä
EI ole lunta/ pakkasta vielä näkynyt eli todellakin ajellaan! Nyt on vaan kätköjen haut ollu vähemmällä ja hankalat enduroreitit suuremman mielenkiinnon kohteena! Mutta jos joku tekee kätkön tosta meidän K-Marketista niin lupaan sen hakea!pleksi sanoi:Enää 27 käyntiä kohteissa, niin olisi 12000 täynnä
Kai se sentään saavutetaan? Eihän kaikilla vielä ole välineet naftaliinissa?
Ei saakuri, marco15 meni tekemään kätkön siitä!! Nyt kaikki vauhdilla ja innolla kuittaamaan hienoa K-Marketin parkkipaikkaa!Go-Za sanoi:Jos joku tekee kätkön tosta meidän K-Marketista niin lupaan sen hakea!
Go-Za sanoi:Ei saakuri, marco15 meni tekemään kätkön siitä!! Nyt kaikki vauhdilla ja innolla kuittaamaan hienon K-Marketin parkkipaikkaa!