• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Ulosajo Nurmijärvellä, motoristi loukkaantui

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja jarmojs
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Uutislehti 100:sta tänään luettua:

"Moottoripyöräilijä loukkaantui ulosajossa Nurmijärvellä. Onnettomuus sattui Metsäkyläntiellä eilen hieman ennen kello kahdeksaa. Tajuissaan ollut mies vietiin hoitoon Töölön sairaalaan Helsinkiin." STT

Sähköisessä mediassa ei uutista ainakaan enää tänään näkynyt. Toivottavasti ei käynyt pahemmin.
 
Iltalehdessä oli muutama rivi ja sairaalaan viety, mutta ilmeisesti ei mitään kuoleman vakavaa.
Näitä pyörän hallinnan menetyksiä ilmeisesti viikonloppuna oli useampi.
 
Olin myös lukevinani useammasta ja myös yleisluontoisesti vauhtia olleen yli ajotaitojen sekä rajoitusten.Sellaisen käsityksen olin saavinani artikkeleista.
 
Ainakaan hiekkaa ei ollu ja muutenkin hyvässä kunnossa oli tie kun eilen illalla ajoin läpi.
 
Siitä oli juttua, että ajoi ulos lähellä vanhan Hämeenlinnantien risteystä Luhtajoella. Eli jos se kävi siinä Metsäkyläntien ja Järventaustantien risteyksessä, ni siinä kyllä usein on hiekkaa keskellä tietä.

Hyvin on tuttu pätkä Nurmijärveläisille ducatisteille...
 
Back
Ylös