• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

TuplaX:n valovika?

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Joyc
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Nyt olis hyvät neuvot kalliit. Eli 1100XX vm.05:n valot temppuilevat urakalla. Kosteilla keleillä siinä ei toimi kuin parkit. Kuivalla ilmalla toimii jopa ajovalot, ainakin joskus. Kaukovalot saa päälle kuin painaa sitä kaukovalovilkkua, mutta ei tietenkään silloin, jos on katkaisija ajovaloasennossa. Eli polttimot on ehjät ja näkyvät liittimet on rassattu..rasvattu...puhallettu paineilmalla kuivaksi jne. Eli mistä kannattaa alkaa etsimään vikaa, vai alkaisko purkamaan suosiolla katteita ja tankkia ja räpläämään kaikia johtosarjan liitoksia? Kiitoksia etukäteen.
 
Veikkaampa että starttinappulassa oleva valojen katkaisukosketin on tiensä päässä. Sen voi kyllä ohittaa ilman näkyvää haittaa. Silloin valot eivät sammu startatessa.
 
Back
Ylös