Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Kyllä trumppa nimenomaan vaatii aikas paljon kaikkea erikoisheebeliä... Pelkkää huoltokapulaa ei varmaankaan kovin monesta firmasta löydy millä ei ole tai ole ollut trumpan merkkihuoltoa. Vikakoodien luku ja softapäivitykset olis hyvä kuitenkin tehdä.Sen paremmin alueen huoltoliikkeisiin kantaa ottamatta sanon että huolla ihan vaikka honda yms puljussa. Tarkoitan että ei triumph vaadi mitään erikoisempia välineitä kun tilaat itsellesi aikaisemmin vaan vaihdettavat osat( öljyn ja ilman suodattimet).
Siis täh? en ole kyllä itse ainakaan törmännyt yhdessäkään triumphisani huolto toimenpiteeseen joka ei olisi onnistunut työkalujen puolesta? Piuhaan kinnitys on ainut asia mikä ei onnistu muualla kuin triumphin omissa paikoissa mutta miks se sinne pitäs aina laittaa?Kyllä trumppa nimenomaan vaatii aikas paljon kaikkea erikoisheebeliä... Pelkkää huoltokapulaa ei varmaankaan kovin monesta firmasta löydy millä ei ole tai ole ollut trumpan merkkihuoltoa. Vikakoodien luku ja softapäivitykset olis hyvä kuitenkin tehdä.Sen paremmin alueen huoltoliikkeisiin kantaa ottamatta sanon että huolla ihan vaikka honda yms puljussa. Tarkoitan että ei triumph vaadi mitään erikoisempia välineitä kun tilaat itsellesi aikaisemmin vaan vaihdettavat osat( öljyn ja ilman suodattimet).
Onhan niitä huoltofirmoja missä ei sigleswingin huoltotoimenpiteetkään onnistu kun ei ole työkaluja... Ei välttämättä edes renkaanvaihto tai ketjun kireyden säätö.
Toki pikkuhuollon (öljynvaihto) voi teettää missä hyvänsä tai tehdä vaikka itekkin, mutta 20k, 40k jne. huollot teettäisin ihan merkkiliikkeessä.
- T -
Eikös joka jätkällä olekaan kotona TuneboytaKyllä trumppa nimenomaan vaatii aikas paljon kaikkea erikoisheebeliä... Pelkkää huoltokapulaa ei varmaankaan kovin monesta firmasta löydy millä ei ole tai ole ollut trumpan merkkihuoltoa. Vikakoodien luku ja softapäivitykset olis hyvä kuitenkin tehdä.