• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Transun jarru laahaa

Auttakea käetöntä. Rupes  91 transalpissa takajarru laahaamaan. Oisko ohjeita. Palat vielä ihan hyvät. Eka pyörä alla ja vähän kokemuksia rempoista.
 
Satula pois jarrupalat pois. Palojen liukupinnoille teräsharjakäsittely, palojen liukukohtiin kuparitahnaa. Liukutapit pois, jos on ruostetta tai muuten jumissa vaikkapa messinkiharjalla puhtaaksi ja jarruvaseliinia niihin. Huom ei tavallista vaseliinia, sillä öljypohjainen aiheuttaa kumin turpoamisen ja jumittaa jarrut!
 
Back
Ylös