• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Tour De Päijänne 2012

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja riisor
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Kai se yli 750 tuli. Vittu, että on rikki, kun tuohon viikonlooppun mahtui pokerit, ja pe sekä la illan perinteiset ruokajuomat.

Hianoa kuiteskin oli.
 
Olihan hiano reissu :jippikaijee:

Pääsin kokeilemaan Tuonoakin ja pitää kyllä todeta että kivikasan päällä on pehmeempi istua :blink:
 
Kiitoksia omasta puolestanikin. Kilsoja tuli riittävästi mutta ei liikaa, vauhtia oli riittävästi mutta ei liikaa ja kun vielä ajon aikana visiirille tulleet pisarat voi lasken yhden käden sormilla, on todettava, että oli kaikin puolin mukava reissu.
 
marko.fzs sanoi:
Olihan hiano reissu :jippikaijee:

Pääsin kokeilemaan Tuonoakin ja pitää kyllä todeta että kivikasan päällä on pehmeempi istua :blink:

Mieti Baltian reissua :D.
 
Kauhiast kiitoksii kaikil. Myös Turkkulaisill. Ja satdilaisille sit, et kliffaa oli. On noi Länsirannikon äijät aika sissejä, ja tais Kouvolan kaverillekin ihan riittävästi noita metrejä tulla. Aivan maaaahhtaaavaaa reissuu:WAZAAP:. Ilolassa kotimatkalla sit sato sopivasti, et kaikki koettiin, hiekat, sateet, uukkarit, motarii väärään suuntaan, mitä vielä? Ai niin, kukaan ei kuitenkaan eksyny. Kerrankin pumamakin sai alusta asti tuupata tuleen ihan sydämmensä kyllyydestä. Ei tarvinnu himmalilla. Tästä kiitos kaikille edellä ajaneille. Tosin toi Tuonon "kontti" oli alkumatkasta pari kertaa pikkusen lähellä, mut ton ku oppi, niin noo roplem. 695km kotoota kotiin. Viikonlopun saldo n. 1050km.:orgmp: Erityiskiiton R1ivatulle, kun hoitelit sen yhden mulle kuuluvan keikan. Jos pemarit ja kommunikointi olist tuolloin jo toiminu, niin olisin hoitanu. Mä kyl kuulin kaiken.:grin:, mut en pystyny kommentoimaan. Pukama kuittaa ja kumartaa, ja poistuu takavasemmalle, eli pikku hiljaa goisaan.:cruising::peukutpystyyn::respect:
 
Oli mahottoman mukava reissu. Mutkaa ja vauhtia riitti koko matkalle ja sopivasti muutakin piristystä :grin:
 
Back
Ylös