• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Tomtom Urban Riderin latauskosketuspinta kulunut kupeille

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Birke
  • Aloituspäivä Aloituspäivä

Birke

MotOrg ry jäsen
Tompan takana olevassa latauskosketuspinnassa on liitoskohdat kuluneet sen verran kupille, että lataus pätkii tärinästä, kun laite on kiinni lataavassa telineessä. Kysymys kuuluu, miten tuon latauspinnan saa korjattua? Jotain täytettä pikku tippa per liitos, niin lataustelineen neljä pinniä ottaisi taas kunnolla kiinni. Sähköä johtavaa pikaliimaa? Uusi liitin? Telineessä toimii ja liikkuu pinnit, siitä ei ole kyse.
 
mulla ainakin tompan jalustassa oli vikaa. Ns. sarana tappi toiselta puolelta poikki ja jouset työnsi epätasaisesti.
Nyt korjasin että saranat molemminpuolin kunnossa niin toimii lataus.:D
 
nurmak sanoi:
mulla ainakin tompan jalustassa oli vikaa. Ns. sarana tappi toiselta puolelta poikki ja jouset työnsi epätasaisesti.
Nyt korjasin että saranat molemminpuolin kunnossa niin toimii lataus.:D
Sama vika oli minullakin, ei pitäisi nyt olla kyse siitä. Oma epäilys on, että lataustelineen pinnit ei tule tarpeeksi pitkälle ja osu kunnolla vastakappaleeseen navissa. Tai voin olla väärässäkin :)
 
Back
Ylös