• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Täyskatteinen ensipyörä pitkälle kuskille?

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja smikke
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Omiahan täällä pitää näköjään kehua, eli osta XX :)

Minusta ei tehoja kannata pelätä, kaikilla pystyy ajamaan rajoitusten mukaan. Tai jopa vähän yli.

Älä osta kovin vanhaa äläkä kovin eksoottista merkkiä. Myyjäthän tietysti kehuu, mutta yleensä on joku syy miksi ko. pyörä ei ole aikanaan mennyt kaupaksi. Myös huolto ja jälleenmyynti kannattaa ottaa huomioon, eli jos se ei nyt jostain syystä ollutkaan "sun pyörä" niin se on ihan mukava jos siitä pääsee myös eroon vaivatta.

Janne

Niin, ja ne kahvalämppärit on Suomen kesässä ihan rock.
 
Juolahtipa tuossa mieleen, että tää ketjuhan jäi roikkumaan "avoimeks" tänne.
Eli kerrottakoon nyt tässä näin ohimennen ilmoitusluontoisesti, että päädyin hommaamaan sit loppuviimein sen tupla-X:n ja en voi kyllä suuremmin pyörää moittia :D
Case Closed :orgmp:
 
smikke sanoi:
Juolahtipa tuossa mieleen, että tää ketjuhan jäi roikkumaan "avoimeks" tänne.
Eli kerrottakoon nyt tässä näin ohimennen ilmoitusluontoisesti, että päädyin hommaamaan sit loppuviimein sen tupla-X:n ja en voi kyllä suuremmin pyörää moittia :D
Case Closed :orgmp:


olisit ostannu hyväkuntoisen fj:n ja olisit saanut vuosiksi hyvää, parasta vääntö, ajoasento,riittävän tehokas
moottori, helppo huoltaa,samoinkuin virittää, yamahan lippulaiva. Hyvä pyörä kaikenkaikkiaan
Huonoo: jos vaihteisto ei töki vaihtaessa niin sillon se on kunnossa, pikkasen raskas esim. minulle
sais olla vähän matalempi minulle 170/75 on vähän iso ja painava(omapaino 267kg+nesteet)
 
Back
Ylös