• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Tänään ajelemassa

Tänään eka lenkki 70kilsaa.

Hyvin oli kuivaa tietä ei vesi valunut yli tien kun yhdessä kohtaa,
mutta sen verran et pyörä kuraantui.
crazy.gif
 
2.4 "suorinta" reittiä stadista porvooseen ja takaisin yht. 180 km. Yksosainen skordari päällä ja täti kahvilassa luuli sukeltajaksi...varmaan kyhmy selässä hämäsi...
tounge.gif
 
Kausi korkattu jo pari viikkoa sitten, mutta tänään tuli vedeltyä ekat kunnon mutkapätkät.  
cool.gif

Ja siinä samalla tuli otettua 24kpl päiväsakkoja.
withstupid.gif
 
Jonkun kannattaisi pystyttää sakko laskuri 2010. Päiväsakkojen määrä ei kuvaa hyvin menetettyjä euroja.
biggrin.gif
 
Ajokausi on avattu, 40km talvisäilöstä Lohjalta Kirkkonummelle. Helv*tin kylmää, märkää ja sliksillä takarenkaalla liukasta. Mutta luotetaan siihen että ensi viikolla paistaa aurinko.

Ei silti, mahtavan kivaa se vaan taas oli, on tätä kaivattu. Tekee jotenkin oikeasti kevään
062802moto_prv.gif
 
Poks eilen 117km Halsua-Saarijärvi ja arska paisto
ja tänään 230km vesisateessa Saarijärvi-Tampere 
062802moto_prv.gif

aina ei voi voittaa ja onpa nyt pyörä pois talvi säilöstä  
062802jumpie_prv.gif
 
Tänään pikkulenkillä tarkistelemassa mikä meni vikaan talven aikana tehdyssä suuressa rempassa.
sad_orig.gif

Ei mikään! Tiivis kuin pullo ja kaikki toimii.
biggrin.gif


(no tiesinhän mää ny sen)
wink.gif
 
Eilen 100km siirtymä talvisäilö -> pääkallopaikka. Hakusessa varmaan kaikki muu paitsi levee hymy. Käynnistykessä hankaluuksia koska akku oli mennyt melko tyhjäksi, yönyli lataukseen ja käynnistyi hyvin.
 
perjantaina piti tripleä käydä testaamassa ,hienosti toimi vaikka oli ruttutukussa käynyt ja testaamatta ostin samalla krapulahöyryt poistui mukavasti päästä.
 
Lauantaina ja Sunnuntaina yhteensä reilu 300km tuli ajettua eikä tullu ainuttakaan pyörää vastaan?? Morjestuskäsi turhautuu
nixweiss.gif
 
Muuten melko sama kuin JTRR:llä, mutta 12 päiväsakkoa. Noh onhan siitä edellisestä vissiin 10 vuotta...
033102ass_1_prv.gif
Se on paxa kun kolmesta sakosta lähtee kortti kuivumaan. Pelottaa oikein kauden aloitus. Ennen kesäkuun 12. päivää ei passaa sakkoja ottaa. Senkin jälkeen ei passaa ottaa kuin yksi sakko ja sittenkin on ajettava vuosi toooosi kiltisti. Rikensakon saa helposti ihan vahingossakin.
crazy.gif
 
tänään korkattu ajokausi katupyörällä Mikkelissä! n.100km takana ja tää virne naamalla kestää varmaan viikon.hiukan likaista ja liukasta mutta niiiiiiiin hauskaa!!!!
062802jumpie_prv.gif
062802moto_prv.gif
 
Just lähden ajelemaan catilla. Keli on mikä on, mutta täytyyhän se kausi aloittaa. Uusi Rukkapuku pääsee testiin. Jospa ajelen Hirvaskankaalle ja takaisin. Siitä tulee 50 km. Keli +3 astetta, mutta ei jäätä tiellä eikä päässä.

Moro
 
Back
Ylös