• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Tänään ajelemassa

Tänään ajoa talvisäilöstä työpaikan fiksaamoon(n.3km).
MIELETÖNTÄ, kuinka hienoo se onkaan.
biggrin.gif


Huomenna sitten vähän enemmän...
 
pe 23.3 klo 17.00 alkoi ajokausi ja nyt tätä kirjoittaessa lopettelin tämän päivän ajot. Kilometrejä takana 370km
062802jumpie_prv.gif
 
Ja taas tänään ajelemassa
biggrin.gif
Kuopiosta Joensuuhun ja sieltä Heinäveden ja Leppävirran kautta kuivia mutkateitä pitkin takaisin. Matkaa kertyi kaikkiaan 320 km ja kivaa oli. Loistava ajokeli
062802jumpie_prv.gif


Joensuun päässä tuli paljon pyöriä vastaan, ovat aktivoituneet enemmän kuin Kuopiolaiset!!
eek.gif
eek.gif
 
Tuli käytyä taas kun oli niin hieno ilma, mäntsälä-porvoo-sipoo akselilla pyörittyä noin 200km verran. Ei juurikaan hiekkaa havaittavissa, mutta pölyä ihan riittävästi kyllä. Kaipais sellasen muutaman päivän vesisateen ni lähtis pölytki pois.
 
Vajaa 60 kilsaa alla heti ku sain pyörän pois. Tarkotus ajaa tänä iltana viel ainaki 100km... On kyl kuningasilmat. Just sain vahat pintaan. Puolen tunnin päästä kiillotan ja sit mentii taas.
 
260 ajettu tänään
smile_org.gif
Aina joku löytää jotain valittamista
tounge.gif
Nyt on just hieno keli ajella kuivaa ja kohtuu lämmintä. Pysykööt sateet poissa.
 
Tuli kyllä otettua Pannari ulos varastosta mutta eipä kehtaa vielä aloittaa ajamista kun on nuo tiet vielä täällä yläsavossa aika hiekkaset ja kerkiäähän tuota ajella sitten kun on riittävästi lämmintä, no onhan tuota jo nyt +8.

Toisaalta, en ole nähnyt täällä päin kuin vasta 2 motoristia. Yhden GoldWingin 1.5 viikkoa sitten ja viime viikolla V-Stromin.
 
Eilen ja sit heti duunin jälkeen tänään. Tänään tuli about 30 kilsaa. Mutta kyllä sai pölyä niellä. Joutu välillä tehdä muutamia hallittuja ohituksia.... kotilot kun pöllyttävät.. Taitaa olla kevät
biggrin.gif
 
Tänää alotin kauden ja kävin ajamassa kummallakin mopottimella n 50 km. Lämmintähän on jo jotain 10 astetta ja tiet yllättävän puhtaita täällä itäisellä uudellamaalla.

On ne niin erilaisia noi mopottimet, mutta molemmat omalla tavallaan upeita
cool.gif
 
Kauden avaus täälläkin, pölyä ja hiekkaa riitti. Kurkkuunkin pääsi osa, kun ei suu pysynyt poissa korvista
biggrin.gif

Upeaa!!! Huomenna lissee...
sport05.gif
 
Oli aivan mahtava keli aamupäivällä. Ajaessani merellisissä maisemissa Ahlaisista Meriporiin, Aurinko lämmitti, mutta vesi oli jäässä ja lumessa. Aivan mahtava fiilis tuli. Vaikka likaisiahan ja liukkaita nuo tiet ovat.
 
No niin kausi on omalta kohdaltani kanssa avattu,pyöränähän on tuollainen yamaha xj 900 diversion-96. Mahtava fiilis oli ajella,justiinsa tulin lenkiltä kotiin. Meinas vähän olla raitis jo nyt iltasella,päivällä oli täällä oulun seudulla lämmintä 11astetta..
smile_org.gif
062802moto_prv.gif
 
Back
Ylös